۱۳:۴۴:۲۵ - شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
طرح روسیه برای مقابله با ناتو با استفاده از زیردریایی های خودران و بدون سرنشین
یک شرکت روسی در حال طراحی زیردریایی بدون سرنشین و خودرانی است که می تواند خود را در قالب زیردریایی های مختلف جا بزند. این پهپاد که لقب “جانشین” را به آن داده اند می تواند ابزاری مفید برای فریب دادن نیروهای دشمن باشد. در ادامه با تک شات همراه باشید.

طرح روسیه برای مقابله با ناتو با استفاده از زیردریایی های خودران و بدون سرنشین

قرار است این زیردریایی پس از تکمیل، در اختیار نیروی دریایی روسیه قرار بگیرد. به گفته تلویزیون دولتی روسیه، این زیردریایی دارای یک آنتن با قابلیت باز شدن است که به آن امکان تولید میدان های آکوستیک و الکترومغناطیسی دشمن را می دهد. این آنتن به پهپاد امکان می دهد تا صدای مخصوص به زیردریایی های حمل کننده موشک های بالستیک را ایجاد کند.

طول این زیردریایی به ۱۶٫۷ متر می رسد و به لطف بهره مندی از باتری های لیتیوم یونی، می تواند تا شانزده ساعت به انجام ماموریت بپردازد. وزن آن به پنجاه تن خواهد رسید و تا عمق ششصد متری آب پایین می رود و با سرعت ۲۴ نات دریایی حرکت می کند.

روسیه می تواند از این زیردریایی برای مقابله با زیردریایی های ناتو استفاده کند. زیردریایی “جانشین” می تواند ابتدا وارد میدان شده و توجه نیروهای دشمن را به خود جلب کند و سپس، زیردریایی های اصلی روس وارد عرصه شوند. زیردریایی های دشمن پس از نزدیک شدن به “جانشین”، محل اصلی خود را خالی می کنند و به این ترتیب راه برای نفوذ زیردریایی های روس باز می شود.

قرار است از این زیردریایی بدون سرنشین برای مقاصد آموزشی نیز استفاده شود. این زیردریایی می تواند صدای زیردریایی های دشمن را طی مانورهای آموزشی ایجاد کرده و سربازان روس در مقابله با آن، میزان آمادگی خود را محک بزنند. به این ترتیب، امکان یادگیری در شرایط واقعی فراهم می شود.

زیردریایی بدون سرنشین “جانشین” امکان نقشه برداری از بستر اقیانوس ها را نیز دارد. روسیه که همواره نگاه خود را به ذخایر اقیانوس منجمد شمالی دوخته است، با استفاده از این زیردریایی قادر خواهد بود تا ماموریت های شناسایی در این اقیانوس را با دقت بیشتری انجام دهد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تصویری