۰:۵۰:۱۵ - جمعه ۱۷ دی ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
یادداشت
آیندگان مملکت در سخت ترین شرایط در حال تحصیل هستند
امید است این نهضت که عطر و بوی کلام نبی اکرم که میگوید« اطْلُبُوا الْعِلْمَ‏ مِنَ‏ الْمَهْدِ إِلَى اللَّحْد» از گهواره تا گور دانش بجوئید، ادامه خواهد داشت.

سوسنگرد نیوز : دختری که به دلیل ضعف مالی و مشکلات پیش آمده که امروزه در دنیای پیشرفته اکثر مردم با آن روبرو هستند، باعث میشود این دختر ۱۲ ساله که عاشق مدرسه و تحصیل است، دست به خودکشی بزند و خود را بسوزاند، دو خواهر کوچکتر آن که تا کلاس دوم ابتدایی درس خوانده بودند به دلیل نداشتن روحیه و حادثه ای تلخ پیش آمده و بسیاری از مشکلات دیگر درس و مدرسه را ترک کرده و با کوله باری از غم و غصه و حسرت تحصیل در کنار مادر خود به زندگی خود ادامه دادند.

ولی نهضت سواد آموزی نگذاشت این کودکان عاشق مدرسه ،حسرت به دل بمانند و با دیدن هم سن وسالان خودشان با رفتن به مدرسه غمشان زیادتر شود و با تشویق و همت امور بانوان آموزش و پرورش بستان قسمت نهضت سوادآموزی دوباره به تحصیلات خود ادامه دادند اما به دلیل فاصله گرفتن زیاد از درس ، ابتدا  آنها را وارد نهضت سواد آموزی کرده و همه ی مخارج تحصیلی اعم از کتب ،اقلام ،دفاتر و لباس را مسولیت گرفته و یکی از مسولین وخیرین قول این را دادن که اگر از این سطح نهضت با موفقیت و با نمرات عالی قبول شوند ،آنها را در مدارس دولتی ثبت نام کرده و همه مخارج را تا آخرین روز تحصیلات برعهده میگیرند .

امید است این نهضت که عطر و بوی کلام نبی اکرم که میگوید« اطْلُبُوا الْعِلْمَ‏ مِنَ‏ الْمَهْدِ إِلَى اللَّحْد» از گهواره تا گور دانش بجوئید.

کاملا برای همه  واضح است و نمایان بودن چراغ امیدی در این شهر  برای روستاها و مناطق دور افتاده را نشان می دهد که انشاالله به امید همه مسولین نهضت و همه خیرین این چراغ همیشه روشن باشد تا راه را برای این مردم خونگرم ورنج کشیده و مظلوم و به دور از علم ،نشان دهد .تا به سطح همنوعان خودشان در شهر برسند .تا همه ی جامعه ی ایران حتی کسانی که در سختی ها و کمبودهای مالی هستند ، بتوانند با جامعه اسلامی در یک  سطح علمی پیش روند و از تعلیم و تحصیل که توصیه ی رسول اکرم(ص) است عقب نمانند و سخن رسول اکرم(ص)  را همیشه جاری نگه دارند .

پس اکر سختی در راه تعلیم و تحصیل است امید است چنین ارگانهای فعالی  ،همیشه در حال خدمت رسانی به فرزندان مستضعف و بی  بضاعت و دانش آموزان  دور افتاده از تحصیل  به دلایل زیادی همچون راه  خیلی دور مدرسه ها ،کمبود مالی که نداشتن پول خود مشکلات زیادی  همچون دعواهای خانوادگی و ایجاد استرس در فرزندان که خود باعث زده شدن این فرزندان از درس میشود .یا نداشتن پول باعث تغذیه نادرست این دانش اموزان و ضعف بدنی و روحی را به دنبال دارد ،همراه باشد و این فرزندان که سن چندانی ندارند و با دیدن این همه مشکلات از تحصیل دور می مانند با جسه ی کوچک و نحیف خودشان قبل از درس خواندن و تجربه کردن مدرسه و دوستان مدرسه مشغول کارهایی همچون حمالی ،جمع کردن ضایعات،خرده فروشی ،بساطی،حتی بعضی مواقع توسط افراد ناباب وسواستفاده به دلیل سن کم آنها و عدم داشتن تجربه به راههای خطا کشیده می شوند . که اینها حق مسلم این کودکان پاک مظلوم نیست .

این ارگانها و نهضتها باید همیشه فعال باشند و در حال خدمت رسانی با تمام اخلاص باشند تا دانش آموزان از درس و مدرسه زده نشوند و با شور و اشتیاق بیشتری  به تحصیل خود ادامه دهند و آینده ی مملکت که در دست آنها است با استعدادهای شکوفا شده ی درونی و نهفته ی خودشان ایران را نورانی تر و سربلندنر کنند.

اینها آینده مملکت هستند ،پس به آینده  باید امیدوار بود و به این خانواده هایی که  سختی ها را بیشتر از هر کسی دیگری در حال تحمل کردن هستند ،  باید بیشتر توجه کرد ، زیرا عیش و نوش در مناطق ضعیف و غیر پیشرفته واقعا زندگی را سخت و غیر قابل تحمل میکند .

پس اگر در همه مناطق و گوشه گوشه ایران  چنین نهضت هایی فعال باشند و عطر و بوی آنها در همه جا بپیچد و استعدادهای نهفته فرزندان ایرانی کشف شود ، مطمئنن ایران به قدرت و پیشرفت وسیعتری  دست پیدا خواهد کرد .پس  نباید گذاشت این استعدادها نهفته بمانند ،کشف این نهفته ها ،کشف نخبه ها و ابر نخبه های بیشتری را به دنبال خود می آورد .چه بسیار ابرنخبه و پراستعداد در گوشه گوشه ایران هنوز کشف نشده اند، آن هم به دلایل خیلی ناچیز باید همه ایران و جهان و حتی دشمنان ببینند که روز به روز بر استعدادهای ایرانیان اضافه می شود.

تا بینی تحریم به خاک مالیده شود و نشان دهیم که ما نیازمند منت دشمنان نیستیم و دشمنان بفهمند که اگر دست به کشتار جمعی نخبه ها می زنند ، ابرنخبه ها ظاهر می شوند و وارد صحنه خواهند شد و جنگ نرم را بر سر آنها خراب می کنند و کاری می کنند کارستون ، دشمنانی که فقط از دور بلدند سنگ بیندازند و مانند سگ های هار و وحشی به زنجیر و قلاده کشیده ،پارس می کنند و آلودگی صوتی برای ایرانیان و مسلمانان ایجاد می کنند ، همان بهتر که دور بمانند چون مشکلی غیر از آلودگی صوتی ایجاد نمی کنند و ما بلد هستیم گوشهایمان را با کلام رهبری و سخن رهبری پر  کنیم و صدایی از دشمن نشنویم .

ابر نخبه هایی که نمیتوان هیچ پرده ای بر روی آنها کشید و آنها را پنهان کرد، زیرا توانایی و استعدادی که دارند می تواند چشم دشمنان و هرکسی که میخواهد نزدیک آنها شود و آنها را خدشه دار کند را نابود کنند و دشمن قبل از ضعیف کردن آنها ، خودش اول مستهلک وضعیف می شود .

پس ایران اسلامی باید تمام سعی و تلاش خود را بکند که این نهضتهای سواد آموزی را به تمام نقاط  کوچک ایران تزریق کند تا این استعدادها پربارتر و پربارتر شوند و درختانی پر ثمره برای ایران و جهان اسلامی باشند .

 

نگارنده : حریزاوی

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تصویری