۲۰:۰۳:۴۹ - دوشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
استعداد تیراندازی و نترسیدن از به دست گرفتن تیر و تفنگ را در جوانان سوسنگردی سرکوب نکنید .
تیراندازی که به درستی گسترش و آموزش داده نشده و در جاهایی نامناسب در مراسم عروسی و عزاداری یا چند وقت است در نیمه های شب و حتی در روز و در ملا عام این امر صورت می گیرد و باعث رعب و وحشت مردم شده و مردم حالتی بد نسبت به کلمه تیراندازی پیدا کرده اند

اینبار میخواهم درباره ی  واژه ای بنویسم که بعضی فتنه گرها ی که همیشه مسبب فتنه در درون اسلام و مردم  با بصیرت  بودند . اینبار فتنه ای میخواهند بسازند که با نام فرهنگسازی  , میخواهند سیره و توصیه نبی اکرم ص را مورد اکراه مردم قرار دهند . که این امر انشاالله با همکاری جمیع و همت مسوولان آرزوی فتنه گران محقق نخواهد شد.

واژه ای بسیار زیبا که در احادیث رسول اکرم  ص  به آن اشاره و تاکید بسیاری بر آن شده .ودر همه جای دنیا که بوی اسلام و معنویت الهی در آن میپیچد , باید این توصیه عملی  و آموزش درست داده شود و گسترش یابد .

آری . درست است  تیر اندازی …

تیراندازی که به درستی گسترش و آموزش داده نشده و در جاهایی نامناسب در مراسم عروسی و عزاداری یا چند وقت است در نیمه های شب و حتی در روز و در ملا عام این امر صورت می گیرد و  باعث رعب و وحشت مردم شده و مردم حالتی بد نسبت به  کلمه تیراندازی پیدا کرده اند  که این  حس به هیچ وجه نباید در مردم مسلمان  ایجاد شود . ولی متاسفانه بعضی با سو استفاده از جوانان پاک  این امر را به صورت غلط منتقل میکنند  که خود باعث فتنه میان عشایر و حتی فتنه میان مردم و دولت و ملت اسلامی ایجاد می کنند .

تیر اندازی واژه  و عملی است زیبا و گرانبها  .عملی است که اگر بر طبق توصیه های پیامبر  به آن عمل شود ,به کوری همه دشمنان و فتنه گران  اسلام  که این عمل را به عنوان نقطه ضعف  بر اسلام استفاده می کنند و جوانان پراستعداد و خودجوش  اسلامی بلاخص سوسنگردی ها ی قهرمان را تحریک می کنند و با آموزشهای اشتباه  می گذارند به طور ناخوداگاه در دل مردم و خانواده ای خودشان رعب و استرس ایجاد کنند .و همچنین موجب ناخوشایندی مردم می شود .

رسول اکرم  (ص) می فرماید ؛ به فرزندان خود شنا ,تیراندازی و اسب سواری بیاموزید . ولی با این فتنه ها و بدنام کردن این عمل مردم هم از این عمل زده می شوند و نمی گذارند فرزندان خود در سیره نبی اکرم در جهت درست با آموزش های درست حرکت کنند و متاسفانه گام هایی غلط و ناپسند وبا دیدی بد  ,بردارند .

این عمل باید به صورت هرچه زیبا تر و گسترده تر با آموزش درست به فرزندان  خود  چه دختر و چه پسر آموزش دهیم . تا در زمان و مکان مناسب خودش ,مورد استفاده  قرار گیردو نمایان شود .

اگر  تا این حد  فرزندان سوسنگردی  به تیراندازی علاقه مند هستند  پس باید از این علاقه جنبه مثبتش را بنگریم و از آن برای گسترش استعداد و پرورش کلام رسول خدا در فرزندانمان  ,حد اقل خانواده ها گامی درست بردارند و با نگرش به جنبه مثبت این موضوع وحساس  ,فرزندان را حمایت و تشویق کرده و حتی شیوخ و مسوولین هم باید در امر حمایت و تقویت این استعداد  سهمی داشته باشند و مانند شهر های بالا آموزشکده هایی حرفه ای با مربیان کاربلد و حرفه ای این مهارت را به فرزندان آموزش دهند .تا فرزندان  توسط افرادی ناباب حمایت نشوند و آنهارا به گمراهی نکشند  که نتیجه آن استفاده از تیر و تفنگ در خفا و پنهانکاری و در نیمه های شب و موقع آرامش خانواده ها و کوچک و بزرگ  می باشد و حتی در بعضی مواقع در روز  و در جاهایی شلوغ  شروع به این فعالیت می کنند .و اگر با حمایت خانواده و بزرگان و مسوولین روبرو شوند و در این آموزشکده ها و کلاسهای آموزشی شرکت  کنند  یقینن دیگر در خیابانها و عزاداری ها و عروسی ها  با نام رسم و رسوم  ,به تفریح در جای غلط نخواهند پرداخت .و رعب و وحشت و اکراه در مردم و خانواده ها ایجاد نمیشود.

جوانان خودجوش سوسنگردی ,فرزندان پاک شهیدان هستند .و این فرزندان پاک مطمئنن اگر با نگرش در ریشه و قصد آنها مشاهده میشود که هیچ قصد آزار و اذیت هم نوعان خود را ندارند و فقط به عنوان تفریح  این گونه رفتارهایی از خود نشان میدهند که اگراین کلاسهای آموزشی به ثبت برسد و علاقه مندان در آنها شرکت کنند ,هم سیره پیامبر گسترش میابد و هم این جوانان در جا و زمان درست به تفریح و آموزش خود بپردازند و تغییر روحیه ای باشد برای آنها در این اوضاع سخت کار و فعالیتهای روزمره زندگی.

ولی با نبود چنین مکانهای آموزشی و رسمی خاص  این فعالیت محبوب و تحت نظارت مربیان ,قطعا جوانان برای تغییر روحیه به سراغ افرادی می روند که اصلا نباید به آنها نزدیک شوند واز سر اجبار و فشارهای زندگی  دست به کارهایی میزنند که موجب آزار و اذیت هم نوعانشان  می شوند و  در خفا  و پنهانی به تیر اندازی بپردازند .

پس چه زیبا  می شد  که این فعالیت تحت حمایت خانواده ها و بزرگان و زیر نظر مبیان کاربلد ودر جاهای مخصوص خود آموزش دیده  و به جوانان منتقل شود و اگر این آموزشکده ها و  مانند شهرای دیگر در  سوسنگرد قهرمان شروع به فعالیت کند , هم یک تفریح سالم و اسلامی گسترش می یابد و هم فرزندان ما از گمراهی حفظ خواهند شد و هم گروهی از جوانان خانواده دار ولی بیکار,مشغول به کار در این آموزشکده   می شوند و هم امنیت شهر و مردم خود را حفظ کرده و مهمتر از همه کلام رسول خدا را عملی کرده ایم .پس از هر جهت که بخواهیم به این موضوع بنگریم واقعا به نفع شهر سوسنگرد می باشد .

اگر این کلاس ها در دو بخش خواهران و برادران تشکیل شود ,خواهران سوسنگردی هم کم از برادرهایشان نیستند  و در این دوره های آموزشی شرکت کرده و از این امر حمایت بسزایی از خود نشان میدهند ,تا نیروهایی آماده  و پر افتخار برای خاک عزیزمان ایران در زمان مناسب تحویل دهیم و مایه افتخار این خاک شهیدان باشند . سوسنگرد و جوانان سوسنگردی هیچوقت نباید سرکوب شوند .و اگر در مسابقات در این زمینه شرکت کنند باز مدالهایی را کسب کنند و از افتخارات جامعه اسلامی محسوب شوند .

سوسنگرد قهرمان  مردمی دارد که اگر از استعدادها و جنب و جوش آنها و گرمی دلشان استفاده نشود ,ممکن است در  دود و غبار سختی های زندگی گم شوند و اثری از آنها نماند .پس همین الان موقعیت بسیار مناسبی است حالا که خودشان اعلام آمادگی و علاقه زیاد از خودشان نشان میدهند  از آنها حمایت کرده و در جهت درست ,آموزش و هدایت و راهنمایی شوند تا هم پلی به سوی موفقیت آنها باشد و همچنین استعدادشان در راههای غلط استفاده و بعد سرکوب نشوند .و هم فتنه گرها و دشمنان از این فرصت استفاده نکنند و نتوانند آنها به سوی خودشان و فتنه هایشان جذب کنند .

مطمئنن اگر در این زمینه خانواده ها و مسوولین مربوطه در ایجاد و تاسیس جا ومکان و آموزش صحیح حامی و تشویق کننده باشند ,اگر دشمن هزاران حیله و فتنه هم برای جوانان پهن کنند باز جوانان سوسنگردی در دام آنها نخواهند افتاد و هیچ اعتنایی به حرفهای آنها نمی کنند و از این گوش می شنوند و از دومی  رد می کنند.

دشمنان اسلام و فتنه گر ها همیشه در پی باز کردن چاه برای مردم پاک و بابصیرت هستند  تا آنها را درگیر این فتنه ها بکنند و بین مردم جدایی اندازند . اینبار که به حدیث رسول اکرم ص رو آرده اند و میخواهند از این طریق فتنه و کراهیت و جدایی بین مردم و دولت و ملت اسلامی بیاندازند  ,باز نخواهند توانست زیا این فعالیت و توصیه ی  رسول اکرم  ص را خانواده ها و بزرگان و مسولین بصورت صحیح و کاملتر و پربهره تر از حرفهای فتنه گرها به فرزندانمام یاد خواهیم داد و آنها به صحت کلام خانواده ی خودشان ب مرور زمان و با شرکت در کلاس های رسمی و آموزشی ,تفریحی پی خواهند برد .و خود را با پای خودشان در دام دشمنان  نخواهند انداخت.

به هر موضوع و اتفاقی جنبه مثبت آن را برداشت کنیم و جنبه منفی را بگذاریم برای منفی نگرها و فتنه گرها .به امید فرهنگسازی درست و مناسب این مساله که هم فرهنگی اسلامی  همراه با افتخارات اسلامی تحویل جامعه دهیم  و هم چنین این فعالیت  در یک مکان و زمان مناسب به عنوان تفریح  سالم اسلامی با عطر و بوی انبیاء و همراه آموزش درست و تعالیم روحی روانی گسترش یابد .تا فرزندانی با افکار سالم انبیایی پرورش دهیم و مایه افتخار خانواده ها باشند .

طی صحبت ها و گزارش ها یی که با بزرگان خانواده ها و شیوخ محترم و بعضی مسوولین با تاسیس چنین آموزشکده ها  همراه با نظارت مربیان و اساتید کار بلد  موافقت خود را اعلام کردند و باعث خوشحالی آنها شد که چنین نگرشی را میتوان در سوسنگرد گسترش داد .امید است طی تلاشها و پیگیری های  پی در پی و گرفتن تاییدیه اخیر از نماینده محترم و مسوولین مربوطه این امر به صورت جدی مورد پیگیری قرار خواهد گرفت و تاسیس این آموزشکده ها به صددرصد برسد .و نماینده محترم این عمل را مانند کارهای مهم و پروژه های مهمی که طی ۶ ماه اول نمایندگی خود به نحو احسنت پیگیری کردند این مسولیت را نیز در رده ی  نخست قرار دهند و شخصا پیگیر این موضوع باشند زیرا امنیت به حد قابل معقولی می رسد .

 

والسلام و علیکم و رحمه الله و برکاته

نویسنده؛ حریزاوی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تصویری