۲۲:۳۰:۵۲ - شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
کاهش عمر باتری با هر بار به روزرسانی سیستم عامل لپتاپ یا گوشی
چرا عمر برخی از باتری های موبایل کمتر از معمول است؟ آیا علت اینکه بعد از مدتی باتری های موبایل فرسوده می شوند، شارژهای مکرر گوشی همراه است؟ در اینجا می خواهیم از حقیقتی برای شما صحبت کنیم که کمتر در مورد آن صحبت شده است و آن تاثیر به روزرسانی های سیستم عامل موبایل در کاهش عمر باتری است.

کلیک– یکی از چند علتی که سبب کاهش عمر باتری موبایل می شود به روز رسانی سیستم‌عامل است. برخی از شرکت‌های سازنده گوشی بعد از بروز رسانی سیستم‌عامل‌ها اهمیت کمتری به باتری‌های موبایل خود می‌دهند این درحالی است که شرکت‌های توسعه دهنده در زمینه انواع فناوری‌ها قول باتری‌هایی با عمر بالا را به مردم میدهند.

یکی از عللی که سبب می‌شود، عمر باتری‌های موبایل در حین اجرا اپلیکیشن‌ها موبایل بسیار زود مصرف شود بروز رسانی‌های جدید در سیستم‌عامل‌ها است. این اتفاق را در همین اواخر مشتری‌های آیفون و موبایل‌های اندرویدی متوجه شدند که در حین استفاده از اپلیکیشن‌های مختلف عمر باتری در سه ساعت به پایان می‌رسد.

برای مثال آیفون ۶ بعد از به روز رسانی شدن به ios 10 حدود ۳۸ دقیقه از عمر باتری خود را در حالت عادی از دست داده است و گوشی نکسوز ۶P بعد از بروز رسانی از ۱۲ ساعت عمر معمولی باتری به ۹ ساعت کاهش یافت.

این در حالی است که هر دو سازندگان آیفون و اندروید ادعا داشتند که بروز رسانی جدید باعث افزایش عمر باتری شده است. در اینجا باید گفت که شرکت‌های طراحی موبایل معمولا در طول هر سال بروز رسانی‌های مهم نرم‌افزاری با تغییرات کوچکی را ارائه می‌دهند.

هنگامی که به روز رسانی جدید روانه بازار می‌شود از طریق سیستم اطلاع رسانی موبایل به کاربر اعلام می‌کند که باید سیستم‌عامل گوشی خود را بروز رسانی کند و بعد از به روز رسانی کردن هم دیگر کاربر نمی‌تواند سیستم‌عامل خود را به نسخه قبلی باز گرداند.

یکی از دلایلی که باعث هرز روی عمر باتری می‌شود در این است که وقتی موبایل به روز رسانی می‌گردد برای برنامه‌های تغییر یافته سیستم‌عامل حافظه بیشتر را از موبایل در اختیار اپلیکیشن‌ها قرار می‌دهد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تصویری