۱۳:۲۶:۲۲ - شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
یاداشت/حریزاوی
خوزستان به دلیل بی مسئولیتی عزادار خواهد ماند
ایران من خوب است .اما جدیدا برخی ها مانند موش سرشان را تو سوراخ گذاشتند و منتظر یک موقعیت خوب به نفع خودشان و شهرشان و تاریخ واریز شدن فیش های نجومی شان است.

سوسنگرد نیوز : ایران من خوب است .اما جدیدا برخی ها مانند موش سرشان را تو سوراخ گذاشتند و منتظر یک موقعیت  خوب به نفع خودشان و شهرشان و تاریخ واریز شدن فیش های نجومی شان است.

 

ما خوزستانی ها کور نیستیم . چه بی عدالتی پررنگی است . خوزستان شهر دلیران و مردان جنگ و خمپاره .چه مردمان  باصبر و تحملی هستند که ۸سال جنگ و خمپاره را تحمل کردن ,این بار هم خدا یار و یاورشان است و خمپاره های گرد و خاکی و ریزگردها و انواع سموم را هم تحمل می کنند . تا دماغ خیلی ها به خاک مالیده شود .

 

اری خاک …همین خاکی که تا الان برای یک لحظه هم بوی بد آن به مشامشان نخورده است .ولی خدایی نکرده اگر صبر این مردم صبور و غیور لبریز شود ,ایران کن فیکون می شود .

 

ما برف نمیخواهیم که مدارس و ادارات و زندگی  خوزستانی ها  به دلیل بارش برف تعطیل شوند و مردم بالا بجای حبس شدن در خانه و عذاب کشیدن ,بیشتر به آنها خوش می گذرد و مشغول برف بازی و درست کردن آدم برفی و سرسره بازی کردن با لاستیک های ماشین بر روی برف ها و سلفی گرفتن با برف و بغل کردن برف و آدم برفی … می شوند .اصلا باید از دادن این خبر و نشر آن در رسانه ها و اخبار تلویزیونی خجالت کشید .بگذار برف بیاید و اگر قرار است در خارج از منزل مشغول بازی و خوش گذرانی باشند ,به مدرسه و کار خود بروند  که خیلی بهتر است ,تا سرما نخورند.چرا باید در خیابانها مشغول خوشگذرانی باشند ,اگر ضرری به آنها از برف نمی رسد .

 

آیا می شود در عزای یک شخص ,از عروسی شخص دیگری صحبت کرد ,یا همه به احترام فاجعه ی به بار آمده همه ساکت می شوند .  اما خوزستانی ها با زندگی و سلامت خود سرسره بازی می کنند و از شرایط حداقل خوب ,به شرایط  خیلی بد و نامناسب  می رسند و این سرسره بازی و بغل کردن این شرایط ,هر دو روز یک بار یا بیشتر و کمتر می باشد .

 

ما خوزستانی ها عزا داریم عزا .چرا کسی به مراسم عزاداری ما نمی آید . این خوزستان از همه ایران انتظار دارد تا همه بیایند و در غممان  شریک شوند و ما با غذای خاکی  و آب قهوه ای و خرمای آلوده از آنها پذیرایی کنیم . ما همه ایران را به این مراسم دعوت می کنیم . اگر در خانه ها جا نداشتیم که داریم و جمعیت میلیونی اربعین حسینی را در دلها و خانه ها و بر روی چشمهایمان گذاشتیم و منتی نمی گذاریم و از افتخارات ما خوزستانی هاست ,در این مراسم هم شما دعوت شدگان را بر روی سرمان می گذاریم .  تا شما بزرگترهای ایران این عزا را کنترل کنند .چون قابل کنترل است .باور کنید .

 

کاش ماهم حداقل  ,برف نه …باران هم نه … ما خوزستانی ها قناعت پیشه داریم . ما با هوای پاک ,بدون برف و باران هم راضی هستیم .

 

 

می شود کاری کرد .اگر دست بجنباند میتوانند در اسرع وقت این مسخره بازی را جمع کنند و نگذارند مردم خوزستان اینقدر خاک و حسرت بخورند . و بالاشهری ها برف بازی و خوشگذرانی .شاید الان وقت ندارند و دستگاههای پول شمارشان به دلیل قطعی برق مکرر خراب شده و خودشان دستی مشغول حساب کردن فیش های نجومی شان است تا ریالی از آن خدایی نکرده  ,کم نشده .خدایی نکرده ,خدایی نکرده …

 

این انصاف نیست .ما زندگی میخواهیم .

 

نگارنده :حریزاوی

 

🆔 عضویت در کانال خبری:
https://telegram.me/joinchat/B_5ASDx-oxaYx3RsnZnqdw
🆔 عضویت در گروه واتساپ خبرنگاران

https://chat.whatsapp.com/BTSvAae6vpQLMO6Wqcn0dS

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تصویری