۷:۱۱:۳۷ - یکشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
گزارش
شعبه ۲ هور العظیم خشکیده ابو حمیظه در معرض دید مسولین و راهیان نور گذاشته شد
مسوولین داخلی که کاری برای هور العظیم نمی توانند بکنند، حداقل برای هورالعظیم نزدیک خودشان آستین بالا بزنند.

 

سوسنگرد نیوز : تیتر مقالات نویسندگان و خبرنگاران، همراه رنگ جماعت نشود و بجای نوشتن درمورد هور العظیم که حل کردنش دست ما نیست ، درباره بخش هایی از خاک خود که بدتر از هورالعظیم شده بنویسند و به گوش مسئولین برسانند .شاید برخی مسئولین چشم بصیرت ندارند و هنگام عبور از ابو حمیظه ، خاک شهیدان و خانواده های مظلوم و محروم که فرزندان خود را برای دفاع از خاک ایران و حفظ امنیت و ناموس ایران از جان خود گذشتند مشغول چت کردن در  فضای مجازی و بحث درمورد نقشه های بعدی برای اضاف کردن فیش های نجومی خودشان باشند و نمیبینند که اطراف آنها چه خبر است و تنها به فکر  کت جادویی خود هستند.

 

ولی حیف که امروزه این خاک پاک، ابوحمیظه بدتر از هور العظیم شده و همه مشغول نوشتن درباره  هورالعظیمی دیگر هستند ، که اگر می خواستند آن را پر آب کنند یا مشکل هور را حل کنند ، تا کنون حل کرده اند . که کاری از دست مسولین داخلی و مسولین ادارات دشت آزادگان و سوسنگرد چیزی برنمی آید .اما همین مسئولان که خودشیرینی می کنند ,می توانند شهر ابو حمیظه را گلباران کنند ، حتی مساحت زیادی را هم شامل نمی شود و خرج زیادی هم نمی خواهد . حداقل به احترام  بعضی شهیدان که خانواده های آنها در این منطقه زندگی می کنند ، به وضع ظاهری شهر توجه شود.

جدولهای این شهر مانند قبرهایی است که انگار هابیل و قابیل در آنها دفن شده اند. قبر هابیل و قابیل را اگر تا الان با چشم خود ندیده اید ، به شهر ابوحمیظه تشریف بایید و آنها را ببینید و فاتحه بخوانید.

بله این از وضع جدولهای وسط شهر که هر رهگذر حتی آدم کورهم فقط بوی خاک را به جای بوی گل  به دماغش می رسد .

شما مسئولین مربوطه را نمی دانم با خود چه می گویید اما انصاف و وجدان می گوید که  وضع شهر شهیدان ، شهر معروف و خونی نباید اینگونه باشد .

مردم شهر ابوحمیظه که از وضع ظاهری و نظافت شهر و امکانات و گل و درخت می نالند ، یک بارسنگین و مشکل دیگری هم به آنها اضافه شد که نزدیک عید است و کارمندان بوی گل و درخت و اسفالت کاری  را تاکنون  ندیده اند و وضع شهر مانند یک شهر متروکه است ، حداقل حقوق کارمندان و عیدی آنها داده شود .

قرار نیست وضع ظاهری مردم و کودکان مظلوم هم مانند جاده ها و جدول ها  ، نابسامان بماند، و می خواهند رنگ و رویی به زندگی و خانه های خود بدهند. اما حیف این تنها آرزویی بیش نیست. این که دیگر حق آنهاست و نتیجه زحمت های خود را می خواهند درو کنند .

اگر قرار است حقوق و عیدی را هفته آخر اسفند به حساب کارمندان واریز شود ، کاملا بی انصافی است، درست است که کارمندان شهرداری  ، کار و زحمتی که در شهر ابو حمیظه می کشند به چشم نمی آید و مسئولین فکر می کنند که وظیفه خود را به نحو احسنت انجام نداده و به همین دلیل حقوق و عیدی آنها را به تاخیر می اندازند ، اما مشکل از تلاش کارمندان نیست و آنها قطعاً وظایف خود را حداقل بهتر از دیگر مسئولان انجام می دهند. مشکل از جای دیگر است ، نه از کارمندان زحمتکش.

وقتی که شهر پر خاک است و آلوده ، کارمندان که با پاکی دل آمده اند و زحمت بکشند تا حق الزحمه ای را به آنها بدهند و زن و بچه ی خود را با خرید وسایل ناچیزی که به خرید بعضی مسئولین و خانواده های ایشان نمی رسد، خوشحال کنند .اما خاک  ، تنها به چشم  خود کارمندان و زحمت کشان می رسد وآنها کور می شوند، به جای خوشحالی ، بیشتر ناراحت می شوند و عذاب می کشند .

ضرب المثل عربی معروفی داریم که همه شنیدن و معنی آن را هم به خوبی می دانند . که می گوید ( لا تسوی زین ,ما ایک شر ).حالا مردم شهر ما که با زحمت و صادقانه بدون  انتظار هیچ فیش حقوقی نجومی و با اندک چیزی هم قانع هستند ولی این اندک چیز هم را از آنها دریغ کرده و می گذازند پدران همیشه حرص  بخورند و عصبی شوند و مشکلات دیگری را در درون خود زندگی های شخصی سرایت کند و کانون خانواده را برهم بزند و این خود بحث دیگری را باز می کند.

تلاشگران  و زحمتکشان  که باید حقوقی نجومی بگیرند , نمی گیرند. ولی اشخاصی که حتی ذره ای عرق هم نمیریزند و زیر کولر بر روی صندلی های چرخ دار تا راه نروند و پاهای گرامیشان خسته نشود و  تنها پرونده های میلیونی جوانان بیکار را ورق می زنند و نیشخندی بر لبانشان جاری می شود و …حقوقهایی نجومی  می گیرند و حسابهای بانکی شان روز به روز زیادتر می شود و ممکن است  یک روز خدایی نکرده به مغزشان فشار بیایید که این همه پول را آخه کجا خرج کنیم و روانی  شده و راهی تیمارستان همدان می شوند. و دیگر نه پول به درد آنها می خورد و از سلامت روحی روانی و جسمی هم بهره مند نیستند. که حتی یک روز زیر آفتاب سوزان زباله جمع نکرده اند یا خیابانی را جارو نزده اند و بدنشان با حرکت و ورزش هیچ آشنایی ندارد .

بیت المال را به انصاف تقسیم کنید تا هم خدا راضی شود و هم بنده خدا .

این مردم چه گناهی کرده اند که اینگونه باید عذاب بکشند ، مسئولین به جای فکر کردن به جیب کت های جادویی خود ، کمی به فکر جیب خالی این مردم باشند، که چیز زیادی نخواسته اند و تنها در انتظار حق حلال خود می باشند.

 

خبرنگار :حریزاوی

 

 

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تصویری