۱۶:۱۶:۴۴ - سه شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
یادداشت
انجام حرکات ناهنجار در چهارشنبه سوری یعنی تبعیت از اجنبی ها ، بی دینی و بی غیرتی است
منظور از مدل تنها مدل لباس و کیف و کفش نیست، مدلی جدیدی از غیرت ما ایرانی ها و مسلمانان و زاده ه ی شهیدان ,نمی باشد و تنها نشانگر بی دینی می باشد.

منظور از مدل تنها مدل لباس و کیف و کفش نیست،  مدلی جدیدی از غیرت ما ایرانی ها و مسلمانان و زاده ه ی شهیدان  ,نمی باشد و تنها نشانگر بی دینی می باشد.

سلفی گرفتن و فیلم گرفتن هنگام حادثه ای یا دعوا یا تصادف و تنها تماشاگر بودن  بجای کمک کردن . که معمولا اجنبی ها ای کار را انجام می دهند و تنها تماشاگر می مانند.

دست در دست هم دهیم تا میهن خویش را کنیم آباد  ,نه اینکه دست در دست هم دهیم تا میهن خود را زنیم آتش . کجای آموزش ها و تعالیم ما مسلمانان و ایرانیان آمده که در چهارشنبه سوری  آتش هایی وحشیانه در سطح شهرها برپا کنیم و به کوچک و بزرگ هنگام رسیدن سال جدید و شروعی زندگی دوباره و نو ، آنها را پر از زخم و درد و سوختگی کنیم .

و صحنه ی زیباتر اینکه  بعد از این آتش بازی شیطانی و وحشیانه که خسارتها و زیانهای زیادی  را به همراه دارد، اشخاصی هستند در میان جمعیت که بجای کمک کردن و انجام کمک های اولیه شروع به سلفی گرفتن و فیلم گرفتن می کنند تا برای دوستان و همکاران یا همگروهی های خود بفرستند و اعلام حضور کنند که ما هم در هنگام آن حادثه انجا بودیم . ولی این مدل بی غیرتی شما را نشان می دهد که بجای کمک  ، زود گوشی های خود را در آورده و شروع به عکس گرفتن می کنید .

شهدای ایران که بخاطر حفظ این خاک و مردم و زن و بچه از جان خود گذشتند  ، بجای گوشی در سنین کم و نوجوانی ، تفنگ در دست داشتند و در مقابل دشمن و افکار شوم دشمن ایستادگی می کردند و ما اکنون جوابی بسیار زیبا به آنها می دهیم .

واقعا مایه شرم است که کلا چهارشنبه سوزی را با افتخار انجام می دهید و تلفات آن را به جان نمی خرید و هم نوع خود را اگر به دلیل بی توجهی زیر ترقه ها ی دست ساز خطرناک  موجب آسیب دیدگی می شود ، کمک حال او نمی شوید .

چهارشنبه سوری  که مانند تیر اندازی در مراسم عزا و عروسی کاملا منتفی است . بعضی اشخاص  توطئه و فتنه گر شروع به ایجاد چنین هیجاناتی در بین جوانان می کنند و آنها را به راه غلط می کشانند و خانواده ها را عزادار می کند.

کاش این چهارشنبه سوری کلا از تاریخ ما ایرانی پاک و به فراموشی سپرده شود . تا شاهد اتفاقات ناراحت کننده هنگام ورود به سال جدید هرساله نباشیم و با خوشی و خوشحالی سال نو را آغاز کنیم .

چرا  فقط ما ایرانی ها از اجنبی ها تقلید و تبعیت می کنیم ؟چرا زود تحت تاثیر افکار شوم آنها می شویم .؟ ما که ۸ سال در مقابل دشمن و افکار شوم ایستادگی کردیم و هزاران هزار جوان و نوجوان را برای مقابله با این افکار نثار کردیم .

امروزه هم جوانان و نوجوانان  ، همه و همه باید به احترام این شهیدان و شهیدان مدافع حرم و شهیدان حله و همه ی شهیدانی که در دفاع از اسلام و افکار اسلامی جان خود را از دست داده اند ، باید در مقابل فتنه ها و افکار و توطئه های امروزی با روش های جدید  بدون سلاح و تیر و تفنگ مقابله و ایستادگی کنیم.

چهارشنبه سوری را یا کلا نباید انجام داد یا حداقل به روش درست گذشتگان  انجام داد که آتشی کوچک روشن می کردند و خانواده ها  به امید همیشه دور هم ماندن در گرمی و خوشی و سختی  جمع می شوند و هیچ حادثه ای رخ نمی داد . ولی دشمنان با استفاده از این فکر و عقیده و تحریف آن به نفع خود و به ضرر فرزندان  و جوانان ما ،  آن را در کشور به روش های غلط ترویج می دهند و از آن طرف دنیا به حادثه ها و اتفاقات به بار آمده می خندند و خانواده ها در اینجا مشغول گریه کردن در سال جدید می باشند .

همیشه باید هوشیار بود که زیر بار هیچ توطئه و فتنه ای نرویم . اگر در این روز  توسط اشخاص ناباب، اشخاصی دیگر موجب آسب دیدگی شوند ، بقیه نظاره گر نباشند و شروع به سلفی و فیلم گرفتن نشوند و سریعا نزدیکترین در خانه  را بزنند و با پتو شخص حادثه دیده را خاموش کنند و به هیچ وجه بر روی آن آب نریزند زیرا سوختگی و درد شدت می گیرد و به جای در آوردن گوشی های خود  ، سویچ ماشین خود را در آورده و به نزدیکترین درمانگاه ببرید . این غیرت ما ایرانی ها و افتخار است کمک کردن ، نه تماشاگر ماندن.

بنی آدم اعضای یکدیگرند که در آفرینش ز یک گوهرند .

 

نگارنده: حریزاوی

 

 

 

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تصویری