۱۳:۰۷:۰۵ - دوشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
گرمی پدیده ی دروغ و دروغگویی ، با گرم شدن هوا ، شدید و شدیدتر می شود
با نزدیک شدن  به زمان انتخابات و تبلیغ کاندیداهای شورا  ( قبل از تبلیغات رسمی ) شایعه هایی که معلوم نیست راست است یا دروغ گرمتر و گرمتر می شوند

سوسنگرد نیوز : با نزدیک شدن  به زمان انتخابات و تبلیغ کاندیداهای شورا  ( قبل از تبلیغات رسمی ) در جلسات حضوری یا گروههای واتساپی و تلگرامی ، اقوام و دوستان هر کاندید سعی می کنند که با بدنام کردن بقیه  اشخاص که در انتخابات شرکت کرده اند و پراکنی شایعه هایی   که معلوم نیست راست است یا دروغ ،در این هوای گرم ,بازار کاندید مورد نظر و محبوب خود را گرمتر و گرمتر می کنند .

که از نظر اسلام بدنام کردن و فتنه انگیزی بدتر از قتل و کشت و کشتار است.   هرچقدر که تبلیغات و انتخابات پاکتر و الهی تر برگزار شود و طبق قوانین الهی و سپس قوانین شهری   صورت گیرد ،قطعا  شهرو منطقه ای  موفق و هماهنگ  خواهیم داشت .

هرکس کارها و فعالیت ها در زمینه ی خود را تبلیغ و تحسین کند ،بدون بدنام کردن بقیه شرکت کنندگان و آوردن نام آنها در موضوع و بحث خود . و مردم دیگر خودشان قدرت تصمیم گیری را دارند و با در نظر گرفتن شرایط و موقعیت و مشخصات و مهارتهای کاندید  ، تصمیم به انتخاب اصلح می گیرند.

اعضای شورا که متشکل از چند نفر هستند و تصمیمی که گرفته می شود باید با تایید آن چند نفر  به اجرا برسد ،گر از همان اول و قبل از انتخابات مشغول فتنه و بدنام کردن و عدم هماهنگی  باشند ،چنین اشخاصی حسود و تحمل دیدن یکی برتر از خود را ندارند  و لیاقت ماندن در بین اعضای شورا را ندارند . گرچه اعضای شورا همه بدون در نظر گرفتن مدرک و سواد ،همگی در یک سطح قرار دارند و هیچ کدام بالاتر از دیگری نیست  و با احترام و بدون حسادت از افکار خوب همکار خود به فکر توسعه ی منطقه خود باشند . یک دست  نمی تواند کاری انجام دهد . با چند دست است که دست زدن خوب به اجرا در می آید .  اعضای شورا هم با هماهنگی و اخلاص  می توانند  بهشت  کوچکی راتقدیم  هم نوعان خودشان و ساکنین منطقه بکنند.

اگر یک کاندید  خودخواه و به جای به اجرا در آوردن مهارت ها ی خود برای پیشرفت و توسعه شهر و روستای خود  به زیر آبی رفتن و فتنه و شایعه افکنی برای بدنام کردن بقیه بپردازد ،قطعا چنین شخصی به فکر منافع و منصب خود می باشد و بعد از ورود به شورا نمی تواند و نمی خواهد کاری برای شهر یا روستای خود انجام دهد و تنها به  فکر منافع شخصی و جیب خودش باشد .

 

نگارنده : سجاد چلداوی

 

منبع :

https://telegram.me/susangerdnews

 

عضویت در کانال خبری سوسنگرد نیوز :

https://telegram.me/susangerdnews

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تصویری