۱۶:۵۶:۴۴ - پنج شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
پرستاران ،مادران بیمارستان هستند
پرستاران ،مادران بیمارستان هستند و خانه ای که بدون مادر باشد ،خانه ای ویران است و وارد شدن به آن غیر قابل تحمل است

سوسنگرد نیوز : با توجه به اینکه روز  ولادت حضرت زینب (س)  روز پرستار نامگذاری شده ،  در روز شهادت این اسوه و  الگوی پرستاران عزیز  نیز باید از پرستاران بیمارستان های خودمان یادی کنیم  .

پرستار و جایگاه پرستار در این صورت  از نظر اسلام  با توجه به ربط دادن آن به یاران امام و خانواده ی شهید ایشان قدر و منزلت بخصوصی دارد و پرستاران گرامی باید به احترام این جایگاه وظایف مربوطه را به نحو احسنت انجام دهند.

پرستاران بعد از دکتر ،در بهبودی بهتر وضعیت بیمار بستری شده نقش بسزایی دارند و بیشترین و مهمترین نقش در سلامتی بیمار را بر عهده دارند .

پرستاران دکتر های کوچک بیمارستان هستند و زحمتی که می کشند اگر واقعا از ته دل و بدون هیچ منت  و به همان صورتی که باید به انجام برسد ،انجام دهند  و بیمار نتیجه ی خوبی بگیرد ،واقعا قابل تقدیر و تحسین می باشند .

در حقیقت  جایگاه پرستار که هم ردیف جایگاه حضرت زینب (س)قرار داده شده باید به این وظیفه احترام ویژه ای گذاشت و هم پرستار به احترام این جایگاه وظایف خود را الهی و بدون هیچ نقصی  و با صبر و حوصله ی زیاد مانند الگو و اسوه ی خود حضرت زینب (س)که بزرگترین و شدیدترین مصیبت ها و درد ها را در سخت ترین شرایط تحمل کردند و برای زخم دیدگان کربلا و امام زین العابدین  با صبر خاص و ویژه ای ،پرستار خوبی بودند و از آنها در شرایط سخت کربلا  مراقبت و نگهداری کردند.پرستار هم با ید صبر و حوصله ی زیاد بیماران را تحمل کنند و از آنها به خوبی مراقبت  کنند . همچنین بیماران نیز به هر دلیلی و هر دردی که دارند نباید   به پرستاران خود بی احترامی کنند و بیمار و پرستار باهم مدارا و همکاری لازم را داشته باشند .

نکته جالب و مهم در شخصیت و نام پرستار این است که ،سه شخصیت عظیم و بزرگی نهفته  است که هرکدام بالاتر از دیگری است و همه در این شغل و این جایگاه جمع آوری شده اند  و آنها عبارتند از دکتر ،مادر و پرستار .این نشان می دهد که پرستار در جایگاه بسیار بالایی قرار دارد و شب و روز در بین بیماران در حال خدمت و کمک رسانی هستند. همانطور که حضرت زینب (س)مادر و دکتر و پرستار  آن زمان سخت بود و با توکل بر خدا  وظایف خود را به خوبی و الهی  برای اطفال کربلا انجام می داد  ،پرستاران زمان ما هم باید این حرکت مادرانه را الگوی خود بدانند .

اگر یک روز بیمارستان ها را بدون پرستار تصور کنیم به احتمال زیاد فاجعه ای بزرگ رخ می دهد و حتی یک لحظه هم نمی شود بیمارستان را بدون پرستار دید.پرستاران ،مادران بیمارستان هستند و خانه ای که بدون مادر باشد ،خانه ای ویران است و وارد شدن به آن غیر قابل تحمل. همانطور که اگر حضرت زینب (س)در آن زمان نبود دنیا غیر قابل تحمل می شد و کربلا خونین تر .

سلام بر زینب (س) و تمام شهیدان کربلا

 

نگارنده :حریزاوی

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تصویری