۱۱:۴۲:۲۴ - دوشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
آقای رئیس جمهور؛وعده آب خوردنِ خوزستان چه شد؟
آیا می‌دانید حسن روحانی ریس جمهور فعلی در ۲۷ آبان ۹۲ در دیدار با مجمع نمایندگان خوزستان قول داد تا آب موردنیاز مردم خوزستان به‌ویژه آب شرب را موردتوجه ویژه قرار دهد؟

این وعده در حالی داده شد که خوزستان در پیچ‌وخم بحران ناشی از خشک‌سالی قرار داشت قریب به اکثریت شهرها و روستاهایش از داشتن آب شرب سالم محروم بودند و کماکان محروم هستند.
پس از گذشت چهار سال آیا رئیس‌جمهور به این وعده خود عمل کرد یا مثل دیگر وعده‌هایش به خوزستان در حد حرف باقی ماند کافی است سری به گوشه و کنار خوزستان بزنیم تا حقیقت تأمین آب شرب خوزستان بعد از گذشت چهار سال روشن شود.
شادگانی‌ها هفته‌ای نیست که از نداشتن آب شرب گلایه نکنند همین هفته گذشته نیز در خطبه‌های نماز جمعه به حل نشدن این معضل اعتراض کردند.
بی‌بهره بودن مردم شهرستان ایذه از آب دریاچه سد کارون ۳ و تأمین آب موردنیاز آشامیدنی شهرستان از طریق حفر چاه؛ باعث قطعی‌های متداول آب در ساعات مختلف شبانه‌روز و جیره‌بندی آب شرب شده است تا آنجا که چند هفته پیش برای رهبر انقلاب طوماری نوشتند.
آب شرب یکی از مهم‌ترین دغدغه شهروندان رامشیری علی‌الخصوص روستاییان ساکن این منطقه است روستاییانی که از این نعمت خدادادی محروم هستند.
بنا به گفته نماینده مردم شوش  آب شرب این شهرستان دارای مشکلات بسیاری است که وزارتخانه نیرو باید در رفع این مشکلات اقدامات اساسی انجام دهد.
کمی آنطرف تر نماینده مردم شوشتر با اشاره به شوری بالای آب گفته است”ما اصلاً آب شرب نداریم” و ناگفته نماند که هنوز در روستاهای شوشتر آب با تانکر توزیع می‌شود البته وقتی روستاهای مرکز استان از آب بی‌بهره باشند دیگر حساب روستاهای دیگر شهرهای خوزستان روشن است
کاظم نسب الباجی نماینده مردم اهواز چندی پیش با اشاره به این موضوع گفت: اگر به هر انسانی بگوییم که روستاهای سرزمینی که رودخانه‌های کارون، کرخه، دز و جراحی را دارد تماماً فاقد آب شرب هستند، دیوانه می‌شود.
مشکل تأمین آب شرب در هندیجان و امیدیه نیز که کم کم دارد به افسانه تبدیل می‌شود آرزوی مردمانی که یا تن به خاک سپرده‌اند و یا به مهاجرت اجباری تن داده‌اند
اهواز هم که قصه‌اش واویلاست اهوازی که رئیس جمهور وعده داده بود یک هفته ای آب شرب آن وصل شود هنوز که هنوز است پمپ‌های خانگی برای رساندن آب به خانه‌ها شب تا صبح سگ دو می زنند و تصفیه‌های خانگی قصه غیرشرب بودن آب هواز را روایت می کنند.
نماینده مردم شوش در  مجلس در تذکر به رئیس‌جمهور گفت: مردم اهواز و دیگر شهرها و روستاهای استان خوزستان هنوز از آب شرب محروم هستند و حتی کشاورزی آنها به خاطر نبود آب مختل شده است. آیا این ظلم نیست آب خوزستان برای مصارف به‌غیراز شرب به شهرهای دیگری انتقال داده شود.
این فقط گوشه‌ای از وضعیت نبود آب شرب در برخی از شهرهای خوزستان است تو خود از این مجمل بخوان حدیث مفصل را.
و حالا که عمر دولت به پایان رسیده است و چهار سال از وعده تأمین آب شرب رئیس‌جمهور می گذرد بازهم دم انتخابات رئیس‌جمهور به اهواز آمد و قول داد تا  مشکل آب شرب را  از محل صندوق ذخیره ارزی و یا فاینانس حل کند یعنی دقیقا وعده چهار سال پیش را دوباره تکرار کرد فقط همین!

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تصویری