۷:۳۴:۴۰ - پنج شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تسهیلات برای کارآفرینان
معاون امور دهیاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های وزارت کشور گفت: یک هزار میلیارد ریال تسهیلات برای توسعه اشتغال در روستاها به کار آفرینان روستایی اختصاص یافت.

پول1 تسهیلات برای کارآفرینان

  به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز،  سعیدرضا جندقیان روز چهارشنبه در حاشیه برگزاری کارگاه های آموزشی همایش ملی ‘بررسی راهکارهای مدیریت توسعه کارآفرینی روستایی در ایران’ در جمع خبرنگاران سبزوار افزود: این تسهیلات به استان هایی اختصاص می یابد که طرح های اشتغال زایی و کارآفرینی آنها بررسی و آماده ارائه شده باشد.
وی اظهار کرد: برای انجام طرح های کارآفرینی در روستاها حمایت های ویژه ای از جمله بسترسازی برای حضور بخش خصوصی و سرمایه گذاران، تسهیل در صدور مجوزها و افزایش همکاری بین دستگاه ها در نظر گرفته شده است.

وی گفت: این حمایت در راستای توانمند سازی روستائیان، توسعه اشتغال و جلوگیری از افزایش مهاجرت های آنان به شهرها صورت می گیرد.

جندقیان با اشاره به شرایط آسان تخصیص وام به روستائیان افزود: در این زمینه از روستائیان وثیقه های خاص مانند وثیقه های ملکی خواسته نشده و فقط یک چک از آنها برای تضمین اخذ می شود.

وی اظهار کرد: حمایت تنها در پرداخت اعتبارات نیست بلکه مهمترین بخش حمایت ها ارائه اندیشه و فکر به روستائیان برای توسعه اشتغال و کارآفرینی است.

* ۸۲۰ طرح هادی روستایی در استان خراسان رضوی اجرا شد
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی نیز گفت: هم اکنون ۲ هزار و ۵۲۴ روستای استان دارای طرح هادی است که از این تعداد در ۸۲۰ روستای بیش از ۲۰ خانوار استان طرح های هادی روستایی اجرا شده است.

سید رضا موسوی نیا افزود: سال گذشته با اختصاص اعتبارات و قیر رایگان ۲۸۲ روستای خراسان رضوی آسفالت شد.

وی اظهار کرد: پیش بینی می شود امسال ۵ الی ۸ درصد اعتبارات ملی و معادل ۴۰۰ میلیارد ریال برای اجرای طرح های هادی خراسان رضوی اختصاص یابد.

وی گفت: هم اکنون ۲۰۰ هزار واحد مسکونی روستایی و پنج هزار سند در مناطق شهری استان دارای سند مالکیت هستند.

موسوی نیا افزود: با پرداخت تسهیلات مقاوم سازی بیش از ۱۴۰ هزار مسکن روستایی در خراسان رضوی مقاوم سازی شده اند.

همایش ملی ‘بررسی راهکارهای مدیریت توسعه کارآفرینی روستایی در ایران’ که روز چهارشنبه با همکاری دانشگاه حکیم سبزواری و استانداری خراسان رضوی در این دانشگاه آغاز شد تا فردا ادامه دارد.

سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد مقدس واقع است.

صبحانه

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تصویری