۶:۴۳:۵۵ - یکشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
یک مادرید تمام اسپانیایی؛
زیدان با داشتن این بازیکنان نگران رفتن رونالدو نباشد +عکس
تیم فوتبال رئال مادرید این روزها سخت به دنبال حل بحران رونالدو است از طرفی در تلاش برای استخدام امباپه و چند غیر بومی دیگر تا کنون ناکام بوده اما یک مادرید تمام اسپانیایی در اختیار زیدان است!

رئال مادرید

سرویس ورزش مشرق – این که همه بازیکنان یک باشگاه بومی و متعلق به همان منطقه باشند، لزوما و روی کاغذ یک حسن و برگ برنده نیست، در دنیای فوتبال حرفه‌ای ملیت یک بازیکن در یک تیم باشگاهی نباید اهمیتی داشته باشد اما در عمل مگر می‌شود به این مسائل بی توجه بود؟

بارها پیش آمده که مسی بر سر دو راهی بارسلونا و آرژانتین قرار گرفته است، هم وطنان مسی بارها درست یا غلط به این نتیجه رسیده‌اند که او به کاتالونیا بیشتر علاقه دارد تا به آرژانتین هر چند در مورد رونالدو چنین سوء تفاهمی نزد مردم پرتغال دیده نمی‌شود، چرا که کریس هم در میدان باشگاهی و هم در میدان ملی موفق بوده است.

در هر حال شاید باید پذیرفت که ملیت و بومی یا غیر بومی بودن بازیکنان در تیم باشگاهی مساله کاملا بی اهمیتی نیست، در فوتبال ایران نیز وضعیت بر همین منوال است، به عنوان مثال وقتی در یک تیم از جنوب کشور همه بازیکنان از پایتخت و شمال و غرب باشند، خود به خود روی هواداران آن تیم تاثیر منفی خواهند گذاشت و این سوال پیش می‌آید که آیا در آن منطقه هیچ بازیکن مستعدی نبود که در تیم شهرش عضویت داشته باشد؟

زین الدین زیدان در آخرین رده بندی مربیان جهان، به عنوان بهترین مربی دنیا شناخته شده، او به واقع خوب نتیجه گرفته است، حتی هواداران دو آتشه بارسلونا به حکم فوتبال شناس بودنشان به بازیکن بزرگی مثل زیدان که اکنون در ردای مربی رئال مادرید به کار حرفه‌ای خود ادامه می‌دهد احترام می‌گذارند، او امروز دچار مشکل شده، شاید هیچ ایده ای درباره تیمش نداشته باشد، خبر ندارد گرت بیل بالاخره در فصل آینده با آنها خواهد بود یا خیر، خبر ندارد رونالدو از رئال مادرید می‌رود یا خیر، خبر ندارد پرس در خرید امباپه موفق عمل می کند یا خیر و حتی خبر ندارد موراتا در مادرید ماندنی است یا خیر.

در چنین شرایطی هواداران رئال مادرید از زیدان می‌خواهند یک مادرید تمام اسپانیایی را در نظر بگیرد و دیگر نگران بقیه بازیکنان نباشد، آنها حتی قید رونالدو را هم زده‌اند!

یک مادرید تمام اسپانیایی البته برای خاندان سلطنتی اسپانیا غرورآمیز تر خواهد بود و البته نمادی می‌شود برای ستاره پروری در قلب لالیگا به سود تیم ملی فوتبال اسپانیا. با نگاهی به این رئال مادرید تمام اسپانیایی به خوبی می شود فهمید که آکادمی فوتبال و فوتبال تولید کننده، تا چه حد اهمیت داشته و تا چه حد می‌تواند در بحرانی ترین شرایط راهگشا و حلال مشکلات باشد.

درون دروازه این تیم اسپانیایی کاسیا می‌ایستد، دروازه بانی که شاید بالاتر از کیلور ناواس نبوده و در حد دخه‌آ نیست اما هر وقت میدان داشته خوش درخشیده است.

در خط دفاعی این تیم ناچو، راموس، وایخو و کارواخال حضور دارند. چهار مدافعی که زیدان از تمام آنها رضایت کامل دارد.

در خط میانی تیم سبایوس خرید تازه رئال مادرید با قیمتی پایین و یورنته بازیکن سابق رئال مادرید که مدتی از تیمش دور بوده حضور دارند.

ایسکوی جوان در خط حمله پشت سر ۳ جوان اسپانیایی و خوش آتیه یعنی آسنسیو، لوکاس واسکوئس و مایورال بازی خواهد کرد. زیدان با چنین تیم تمام اسپانیایی به راحتی می‌تواند قول قهرمانی بدهد و البته روی مربیگری و قدرت اندیشه خودش نیز حساب کند. زیدان اگر با چنین جوانانی بار دیگر در لالیگا و اروپا بدرخشد، می‌تواند ادعای بزرگی کند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تصویری