به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ آتیلا حجازی، پیشکسوت و مربی اسبق استقلال، درباره صعود تیم ملی به جام جهانی به خبرنگار برنا گفت: از ابتدا هم گفته بودم تیم ما در گروه ساده تری نسبت به دیگر تیم ها قرار دارد و پیش بینی صعود به جام جهانی را داشتم. کی‌روش یک مربی جنتلمن است که از لحاظ فنی عملکرد خوبی در تیم ملی داشته است. ما خیلی خوب نتیجه می‌گیریم، به‌سختی گل می‌خوریم و در آسیا تیم اول هستیم. ما با اقتدار خاصی به جام جهانی صعود کردیم. حالا باید برای موفقیت های آینده به صورت همه جانبه از تیم ملی حمایت کرد. باید بازی‌های تدارکاتی با تیم‌های مطرح دنیا برای ایران ترتیب داده شود تا تیم ملی ما بتواند خودش را مقابل بهترین تیم‌های دنیا محک بزند و قوی‌تر شود.

حجازی در پاسخ به این سوال که شانس صعود تیم ملی به مرحله بعدی چقدر است؟ عنوان کرد: صعود از گروه خیلی سخت است ولی ما پتانسیل آن را داریم. البته بعد از قرعه کشی راحت تر می توان در این باره اظهار نظر کرد.

مربی پیشین استقلال درباره وضعیت این تیم تصریح کرد: استقلال در فصل نقل و انتقالات عملکرد خیلی خوبی داشت و بی تردید یکی از مدعیان اصلی قهرمانی در لیگ آینده خواهد بود و فکر می کنم امسال با این یارگیری موفق برای آبی پوشان و هوادارانش سال خوبی باشد.

او درباره بازی پرسپولیس مقابل الاهلی نیز اظهار داشت: فکر می کنم پرسپولیس بتواند از سد این تیم قدرتمند عبور کند. البته بازی سختی است و در لیگ قهرمانان آسیا در این مرحله تیم های بسیار قدرتمندی حضور دارند. به هر حال برای نماینده کشورمان آرزوی موفقیت می کنم.

سوال پایانی خبرنگار برنا از پسر مرحوم ناصر حجازی درباره دربی آلمان بود؛ او در این رابطه معتقد است: این بازی یک بازی دوستانه است. من فکر می کنم بازی خوب وجذابی باشد. البته این بازی برای بازیکنان یک دیدار تدرکاتی است و حساسیت آن فقط برای هواداران است.