۱۳:۵۴:۵۰ - پنج شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
یادداشت یک دختر چادری
حجاب، مرد و زن ندارد و برای حفظ آن باید بصیرت کافی داشته باشیم

من یک محجبه هستم و به حجابم افتخار می کنم .حجابم مایه سربلندی خود و خانواده ام می باشد و نمی خواهم به هیچ دلیلی از آن بگذرم یا آن را با حجاب نمادین دیگری عوض کنم .

حجابم و چادرم هیچ وقت و هیچ جایی ،فرصت و جایگاه اجتماعی و فرهنگی و اخلاقیم را تهدید نکرد و تهدید نخواهد کرد ،برعکس با این حجاب و عفتم توانستم به موفقیت های زیادی برسم و خانواده و جامعه ام را خوشحال کنم.

من معتقدم  تا زمانی که  فاطمه زهرا (س)  با نگاههای رضایتمندش از من،در زندگی ام باشد  و امضای عبور از وسوسه های شیطان را پای چادر سیاهم میزندو از نگاههای بی غیرتان و بیماردلان در امان هستم  ،در تمام مراحل زندگی    موفق خواهم شد .

باحجاب و عفیف بودن جایگاه ما بانوان را در جهان اسلامی ،  همیشه در همه شرایط ،به  درجات بالاتری منتقل می کند،همچنین احترام و عزت را به دنبال خود می اورد  و این جایگاه تا وقتی که درگیر فتنه های شیطانی و دشمنان قرار نگیریم ، متزلزل  و تضعیف نخواهد شد .

البته حجاب و عفاف تنها مختص بانوان نیست و مردها نیز باید حجاب و عفت و عزت خود را حفظ کنند زیرا این موضوع با پررنگ کردن بی حجابی زنان در جامعه ،موضوع بد حجابی و بی غیرتی مردان که اساس مشکل است ،کمرنگ شده و قطعا بی حجابی مردان در جامعه های امروزی ،کمتر از بی حجابی زنان نیست .حجاب یعنی محدودیت برای مرد و مصونیت برای زن.

حرف از حجاب که میزنیم فکر سریع به سراغ چادر می رود و مردان می گویند  :ما که قرار نیست چادر بزنیم ،ما آزادیم و هیچ محدودیتی در پوشش نداریم ،خانم ها و آقایان محترم ،حجاب و عفت تنها به معنی چادری بودن نیست و هردو طرف باید حجاب و عفت خاص خود را  حفظ کنید چون تا کسی نخ نده ،کسی نخ نمیگیره و در این مثال جنسیت معلوم نشده و همزمان  خطاب به دو جنس مخالف است .اگر خانمها و آقایان هردو حجاب خود را رعایت کنند ،جامعه از بسیاری از آلودگی ها و فتنه های شیطانی در امان می ماند و نباید کسی منتظر حفظ حجاب دیگری باشد و باید اول از خودمان شروع کنیم و این شروع ،نزدیک شدنمان به بهشت اخروی و دائمی را تضمین می کند ،زیرا این دنیا و تمام خوشی ها در آن گذراست و نابود شدنی و هیچ چیز ارزش این را ندارد که احترام ،عفت ،عزت ،حجابمان را با آن عوض کنیم زیرا حجاب و عفت کالا نیست که آن را گرو چیزای دیگر قرار دهیم .

دشمنان اسلام نیز با دیدن این پایبندی ما برای حفظ حرمت فاطمه زهرا و قوی تر کردن حجابمان توسط مرد و زن ،تمام نقشه های  شومشان به هم می ریزد و در مکان  و مراتب پست خود می مانند و جهان اسلامی  به درجات بالاتری  میرسد و این سربلندی و افتخار اوری ،تمام فتنه گران را نابود و سرنگون می کند .

حجاب معنی بالاتر از اینها دارد که تنها اشخاص بابصیرت آن را درک می کنند و امیدوارم همگی به بصیرت خود کمی توجه کنیم تادر  مراتب بالاتری نزد خدا و ائمه و فاطمه زهرا(س)قرار بگیریم و امام حاظرمان را در این جنگ نرم و حمله مجازی دشمنان ،خوشحال کنیم و از این امتحان الهی سربلند بیرون بیاییم .

 

نگارنده :خبرنگار سوسنگرد نیوز

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تصویری