۱:۰۰:۲۶ - جمعه ۶ مرداد ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مروری بر برخی مشکلات مهم دشت آزادگان
سوسنگرد منبع عفونت های تنفسی و آلودگی سطحی است
این مردم که در مناطق جنگی ۸ سال دفاع مقدس زندگی می کنند ،بر گردن مسئولین حق دارند و مسئولین باید در اسرع وقت پاسخگو باشند .چقدر باید به این مردم ظلم شود .

سوسنگرد نیوز : فاضلابهای سطحی سوسنگرد واقعاً حال به هم زن شده اند ، اکثر کوچه ها و خیابانها بخصوص در مکانهای مهم از جمله در بازار و روبروی نانوایی، روبروی یک پیش دبستانی ،روبروی مدارس و خیلی از جاهای پر رفت و آمد که با عبور و مرور از آن محل ها ، با تنفس در آن مکان ها ،همه عفونت و بوی بد فاضلاب و میکروبهایی که در هوا پخش شده اند و با چشم دیده نمی شوند ولی قرار است بعدا در مدتی اندک علاوه بر گرد و خاک همیشگی موجود در شهر و مناطق ما قاطی شوند و در مجراهای تنفسی و سینه و شکم و ساکنین شهر ، کوچک و بزرگ جمع می شوند و بیماری های خطرناکی را برای افراد دارای تنگی نفس به بار می آورند .

خیابانها و جاده ها و فاضلابهای شهر سوسنگرد که نباید به این وضع باشند ، سوسنگرد به دلایلی به شهر وحشتناکی تبدیل شده که متاسفانه کسی پاسخگو نیست. در کار خیر جای هیچ استخاره ای نیست و  در رسیدگی به مشکلات این شهر، هر کدام از مسئولین کار خود را با استخاره گرفتن ،عقب انداخته و شهر بی ریخت و از حالت عادی درآمده است.

 

در گفتگو با یکی از شهروندان در خصوص وضعیت فاضلاب شهر سوسنگرد، گفت :  اصلا نباید به شهر سوسنگرد، گفت شهر ، چون ویژگی های شهر که در کتابهای درسی ابتدایی و راهنمایی نظام قدیم خوانده ایم ، یادمه چیزهای دیگری بود، حتی نمیتوانیم نام روستا یا ده بر آن بگذاریم چون روستاها سرسبز و زیبا هستند .

 

یکی دیگراز شهروندان گفت : من بچه های  کوچک دارم و این چند بار است که  در این جوی های پر از عفونت و پسماندها می افتند وبعداز آن باید به مداوای آنها در بیمارستان و  شستشوی معده شان بپردازم  چون هرچی عفونته رفته تو شکمشون ،چندبار با همسایه ها پیگیر این موضوع بودیم ولی کسی پاسخگو نبود.

 

 

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی سوسنگرد نیوز : این مردم که در مناطق جنگی ۸ سال دفاع مقدس زندگی می کنند ، بر گردن مسئولین حق دارند و مسئولین باید در اسرع وقت پاسخگو باشند . چقدر باید به این مردم ظلم شود .

گرچه مردم دشت آزادگان در مناطق نفتی زندگی می کنند، ولی فرزندانی بیکار دارند و بیگانه ها مشغول به کار در شرکت ها هستند . یا از وضعیت بد خیابانها که اسفالتی زیر صفر است و جدیداً که فاضلابها بیشتر و بیشتر مانند چشمه های عفونتی و منبع امراض در شهر سوسنگرد تبدیل شده است، نیاز به توجه یشتر مسئولین انقلابی دارد.

 

گزارشگر :  خبرنگار سوسنگرد نیوز

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تصویری