۱۹:۳۷:۴۳ - جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
همایش تجلیل از ۳۰ نفراز آزادگان شهرستان دشت آزادگان در دفتر امام جمعه شهر سوسنگرد
در راستای تجلیل از مقام شامخ و بلند آزادگان عزیز، ناحیه مقاومت بسیج دشت آزادگان با همکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان مراسم تقدیر از ۳۰ نفر از آزادگان شهرستان در حسینه ی فاطمه زهرا(س) بیت امام جمعه با حضور شورای تامین و برخی مسئولین شهرستان برگزار شد.

سوسنگرد نیوز : روز ۲۶ مرداد سال ۱۳۶۹، میهن اسلامی شاهد حضور آزادگان سرافرازی بود که پس از سال ها اسارت در زندان ها و اسارتگاههای مخوف رژیم بعث عراق، قدم به خاک پاک میهن اسلامی خود گذاشتند.

 

آزادگان، با ایمان راسخ خود در برابر همه فشارهای جسمی و روحی دشمنان ایستادند و روابط اجتماعی جامعه کوچک اردوگاهی خود را بر پایه اخلاق حسنه بنا نهادند و از شکنجه های مزدوران بعث هراسی به خود راه ندادند. آزادگان، صبورتر از سنگ صبور و راضی ترین کسان به قضای الهی بودند. اینان سینه هایی فراخ تر از اقیانوس داشتند که از همه جا و همه کس بریده و به خدا پیوسته بودند، آزاده نامیده شدند چون از قید نفس و نفسیات رهایی یافته بودند.

 

و امروز یادآور بازگشت غرور آفرین مردان  آزاده ای است که پس از تحمل سال ها شکنجه و دوری از عزیزان خویش، به وطن بازگشتند و به انتظار میلیون ها ایرانی پایان دادند. در این روز، شکیبایی مادران، پدران، همسران و فرزندان این آزاد مردان به بار نشست و سال های نگرانی و شوق دیدار به پایان رسید  و وعده الهی تحقق یافت: «و بشر الصابرین».

 

نه تنها استقامت آزادگان در اردوگاه های دژخیمانه رژیم بعث، بلکه صبر و پایداری خانواده های این عزیزان ستودنی است. عرصه پر برکت دفاع مقدس، صحنه حضور مردان و زنان با ایمانی بود که با پیروی از تعالیم عالیه اسلام و تحت رهبری حکیمانه حضرت امام خمینی (ره) توانستند حماسه ای به یادماندنی و جاودان از خود به بادگار بگذارند. اینان اگر چه در بازگشت از اسارت، مقتدا و امام خویش را ندیدند، اما با نایب بر حق وی میعادی همیشگی بستند و بر عهد خویش با خون شهیدان پایبند ماندند. آزادگان دلاور و سرافراز با الهام از مکتب انسان ساز اسلام و سیره ائمه اطهار و با درس گرفتن از زندگی انقلابی و حماسه ساز حضرت زینب (س) که اسوه صبر و پایداری بود، توانستند دوران دشوار اسارت را پشت سر نهند و شکوه مقاومت و سرافرازی را بر صحیفه درخشان ایران اسلامی ثبت کنند. بی شک سال ها محرومیت این سرو قامتان تاریخ باعث شد که آنان امروز بیش از هر فرد دیگری در مسیر سبز موفقیت گام بردارند و الگو، اسوه و افتخار میهن خویش باشند.

 

به همین مناسبت و در راستای تجلیل از مقام شامخ و بلند آزادگان عزیز، ناحیه مقاومت بسیج دشت آزادگان با همکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان مراسم تقدیر از ۳۰ نفر از آزادگان شهرستان در حسینه ی فاطمه زهرا(س) بیت امام جمعه با حضور شورای تامین و برخی مسئولین شهرستان برگزار شد. در این جلسه که عطر غیرت و صبر و مقاومت و ایثار و از خودگذشتی فضا را آکنده بود، حاج عبدالرحیم سعیدسبحانی با ۱۰ سال استان به نمایندگی از آزادگان مطالب و خاطراتی را عنوان کرد. در این جلسه امام جمعه سوسنگرد حجت الاسلام والمسلمین دکتر شمیل پور، صبر و استقامت آزادگان را مایه عزت و شرف ملت بزرگ ایران دانست و خاطرنشان کرد آزادگان با اعتقاد و ایمان راسخ، دشمن زبون را به ستوه آوردند و پیروزی ملت بزرگ ایران را زمزمه کردند و پیروزمندانه به آغوش وطن بازگشتند. تقدیر و تجلیل از این شهیدان زنده هرچند در قبال جانفشانی آنان بسیار اندک است ولی وظیفه همه است مقام و منزلت این عزیزان را گرامی بداریم.

 

 

 

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تصویری