۲۰:۵۹:۵۰ - سه شنبه ۷ شهریور ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
به همت حوزه بسیج کارمندان:
همایش تجلیل از مدیران و کارمندان نمونه تراز انقلاب اسلامی در دشت آزادگان
به مناسبت هفته دولت ،همایش تجلیل از مدیران و کارمندان نمونه تراز انقلاب اسلامی در دشت آزادگان به همت حوزه بسیج کارمندان ناحیه مقاومت بسیج دشت آزادگان برگزار شد

سروان پاسدار سید خالد موسوی جانشین فرماندهی سپاه دشت آزادگان در همایش تجلیل از کارمندان نمونه شهرستان دشت آزادگان که در سه شنبه مورخ ۷/۶/۹۶ برگزار شد، ضمن خیر مقدم گویی به همه حضار در این همایش، گفت : ما انتظار داریم که ادارات در تعامل با بسیج ادارات همکاری و تعامل داشته باشند، ازجمله اهدافی که باید ادارات داشته باشند، به ثبات تعامل پایدار اشاره دارد.

 

وی افزود : قبلا جنگ  و دشمن واضح و معلوم بود و با تیر و تفنگ سرو کار داشتیم  اما الان جنگ ، جنگ فرهنگی و بدون تیر و تفنگ است و تعامل بین بسیج و ادارات باید همیشه برقرار باشد و دست در دست هم بدهیم و همانطور که در جنگ رودر رو پیروز شدیم ،در این جنگ فرهنگی نیز پیروز شویم و جلوی دشمن را بگیریم.

 

سروان موسوی اظهار داشت : بحث شبهاتی که جدیدً در شهرستان ما  ، هر چند وقت یک بار نمایان می شود را نباید دست کم بگیریم  که این وظیفه فرهنگی و بسیج است، که با برنامه ریزی دقیق و منسجم جلوی ترویج این شبهات و انحرافات  را بگیریم ، هرچند که در شهرستان ناچیز است ولی باید همیشه هوشیار باشیم .

 

دکتر شمیل پورامام جمعه شهرستان دشت آزادگان ضمن تبریک هفته دولت و همچنین  تسلیت روز شهادت امام محمد باقر (ع) شکافنده علوم به حضار و مدعووین گرامی ،از سازمان بسیج کارکنان و کارمندان نمونه و همچنین ادارات نمونه تقدیر و تشکر کردند.

 

امام جمعه همچنین  ویژگی های یک کارگر نمونه  که در تراز انقلاب اسلامی قرار دارد را بیان کرد و گفت :  یکی از ویژگی های کارگر نمونه باید زحمتکش و کارگر باشد تا پیشرفت کشور را رغم بزند .زیرا استقلال ملت و کشور به زحمت و تلاش کارگران بستگی دارد .

کارگر اگر برای پیشرفت و توسعه کشور  کار کند ,این کار عبادت محسوب می شود و این ویژگی دوم یک کارگر نمونه می باشدو ویژگی سوم مایه افتخار ما و جمهوری اسلامی باشد ،تا نظام و مردم  به چنین شخصی افتخار کنند .

امام جمعه به اهمیت جایگاه کارگر و کارمند اشاره کرد و گفت : کارگر و کارمند در جامعه شان معنوی و انسانی بالایی دارد که پیامبر اسلام (ص) دست آن را میبوسد ،پس کارگران و کارمندان با احترام همین جایگاهی که دارند باید برای خلق و پیشرفت و توسعه کشور خدمت کنند .

 

دکتر شمیل پور در ادامه تایید کرد و گفت : بعضی از جوانان خجالت می کشند که کارگری کنند و می گویند ما تحصیلات آنچنانی خواندیم و حاضر نیستیم  در آخر کارگر شویم .که در جواب این جوانان تحصیل کرده باید گفت که  درس و تحصیل تنها برای کسب یک جایگاه بالا در کار نیست و لازم نیست که رئییس اداره یا شرکتی شوید و با همین کارهای کوچک می توان خود را در جامعه ثابت کرد و پیشرفت را به دنبال داشته باشید. مهم این است که دستتان را به سوی دیگران دراز نکنید ،زیرا امام علی (ع) در احادیث خود میفرماید :دست دراز کردن به سوی دیگران زشت است ،و کار حلالی که انجام می دهید مهم نیست که در چه جایگاهی باشد و کسب و کار حلال هیچوقت زشت نبوده است.

 

دکتر شمیل پور در ادامه افزود : هیچکس  نمی تواند بدون عشق ، ایمان ، اخلاص کار کند و کارگر و کارمند  نمونه  ، مدیر مدبر شود در واقع ایمان به کار و عشق  ورزی  ،روح انسانی را تقویت می کند و کارگر و مدیر با اخلاص و به نحو احسنت وظیفه خود را انجام می دهد .دو ویژگی مهم دیگر یک کارگرو کارمند نمونه منضبط بودن و داشتن وجدان کاری می باشند.

 

امام جمعه در ادامه به ویژگی های مدیر اشاره کرد و گفت :مدیر باید مدبر،متخصص،متعهد،متواضع و متدین باشد. همچنین امین ،انقلابی و ارزشی  ، دلسوز و بسیجی باشد .

 

دولت و بسج کارکنان اسلامی  باید مدیر وفرماندهان ،در تراز انقلاب اسلامی باشند که اولین وظیفه بسیج کارکنان در ادارات ،کمک کردن به مسئولین برای رساندن آن اداره با یک اداره ایده آل و انقلابی می باشد. که برای رساندن اداره به یک اداره ایده آل باید  بسیجیان کار مداوم داشته باشند و همچنین بصیرت افزایی ، اتحاد و یکدلی را نیز مد نظر داشته باشند و اشرافی گری ها و تفاوتها را دور نگه داریم تا بتوانیم یک کارمند نمونه شویم .

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تصویری