۱۵:۴۸:۳۸ - شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
جلسه شورای فرهنگ عمومی با محوریت عید غدیر در شهرستان دشت آزاداگان برگزار شد
را رسیدن عید سعید غدیر و هفته ولایت و امامت ، جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان دشت آزادگان  در دفتر امام جمعه شهرستان برگزار شد.

سوسنگرد نیوز  : بمناسبت، فرا رسیدن عید سعید غدیر و هفته ولایت و امامت ، جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان دشت آزادگان به ریاست فرمانده قرارگاه فرهنگی شهرستان دشت آزادگان و با حضور کلیه مسئولین ادارات و هئیت ها و مواکب حسینی (ع) در دفتر امام جمعه شهرستان برگزار شد. در این جلسه برنامه های هفته ولایت و امامت و مراسم بازسازی واقعه غدیر تشریح وظایف ادارات بخصوص هیأت مذهبی تبین و تصمیماتی اتخاذ گردید.

 

سرهنگ پاسدار حمدی سخری فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج دشت آزادگان در جلسه شورای فرهنگ عمومی با تاکید بر اینکه عید ولایت مختص تمام مسلمانان جهان است، گفت : عید غدیر پایه و اساس جهان اسلام است، اهمیتی که غدیر دارد، از تمام اعیاد و مراسم مهمتر می باشد و حتی مهمتر از ایام محرم می باشد .

 

وی افزود : در کتب درسی و دانشگاهی باید روز غدیر و واقعه غدیر پررنگتر شود و دانش آموزان و دانشجویان ما در حافظه خود تثبیت کنند و آن را در حافظه گذرا و کوتاه مدت خود قرار ندهند.

 

سرهنگ پاسدار حمدی صخری در ادامه عنوان کرد : اگر غدیر خوب شناخته می شد و ترویج داده می شد، امام حسین (ع) در ظهر عاشورا شهید نمی شد، ولی متاسفانه مسلمانان غفلت داشتند و این غفلت ها نباید در زمان حال تکرار شود.

 

فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج دشت آزادگان در ادامه سخنان خود، ابراز داشت: مهمترین جلسات ، جلسات غدیر است که در بررسی هایی که شد ، پارسال مظلومترین جلسات در شهرستان دشت آزادگان ، جلسات  ستاد غدیر و ترویج آن می باشد و این ظلم در حق ولایت است. اما امسال این جلسات به نحو احسنتی در حال برگزاری هستند .

 

وی افزود : از همه ادارات و مسئولین درخواست می شود که در ترویج این موضوع و جلسات همکاری لازم را بکنند زیرا این یک تکلیف همگانی می باشد.

 

سرهنگ حمدی صخری در پایان گفت : همه ادارات از اداره برق تا فنی و حرفه ای و آموزش  پرورش و هیاتها و مواکب در خواست می شود که دم درب ادارات و هیات های خود مواکب و چادرهایی را نصب کنند و شادی خود را به تمام دشمنان خودی و غیر خودی  نشان دهند.

 

حجت الاسلام شمیل پور فرمانده قرارگاه فرهنگی شهرستان دشت آزادگان ضمن تبریک عید بزرگ خدا ،عید غدیر و قربان و همچنین تقدیر و تشکر از همه مسئولین و ادارات و هیات ها فرهنگی مذهبی، بخصوص هیات انصار الولایه که در برگزاری دعای عرفه همکاری کردند.

 

دکتر شمیل پور با تاکید به مهم بودن جلسه شورای فرهنگ عمومی گفت :

استوار و محکم بودن اسلام طبق احادیث و روایات بر پنج محور می باشد :  که مهمترین آنها  ولایت  می باشد . (علاوه بر نماز ،روزه ، حج ، زکات ،ولایت )، اگر ولایت نبود ، معنایی برای حج نبود، نماز و روزه و بقیه ارکان هم پایدار نبودند و پایدار نمی ماندند .

 

حجت الاسلام و المسلمین شمیل پور تصریح کرد : وهابیون برای  بستن شکافی که بخاطر امام علی (ع ) شکافته شد ، همه کار کردند از بهترین سیمان های جهان و میخ های فولادی استفاده کرده تا آن شکاف را ببندند تا امام علی  (ع)و معجزه غدیر به فراموشی سپرده شود ولی هرسال در ۱۳ رجب دوباره خانه خدا شکافته و برای همه نمایان می شد و این نشانه ای است برای دشمنان و وهابیون که امام علی (ع) هیچ وقت و به هیچ طریقی فراموش نمی شود .

 

دکتر شمیل پور در ادامه افزود : اگر غدیر نباشد ،محرمی هم وجود نداشت .اصل غدیر است و هرسال باید این مراسم احیا شود، برنامه هایی که در شب غدیر و روز غدیر در شهرستان برگزار می شوند ، عید غدیر عید سادات است و برای تکریم روز ولایت امیر المومنین (ع) سرکشی به منازل سادات داریم.

 

وی عنوان کرد: بازسازی واقعه غدیر در روز جمعه ساعت ۱۷ ( ۵ بعدازظهر ) جنب تامین اجتماعی  توسط بهترین هیات های استان برگزار می شود ومحل تجمع و توقف نیم ساعته در فلکه شهرداری و برگزاری مراسم در جنب تامین اجتماعی خواهد بود.

 

بازسازی واقعه غدیر در روز جمعه ساعت ۱۷ ( ۵ بعدازظهر ) جنب تامین اجتماعی  توسط بهترین هیات های استان برگزار می شود و محل تجمع و توقف نیم ساعته در فلکه شهرداری و برگزاری مراسم در جنب تامین اجتماعی خواهد بود.

 

 

🆔 عضویت در کانال خبری طریق الحسین(ع) :

 

https://t.me/joinchat/AAAAAEPr7ExA_OjPFrJ-XA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تصویری