۱۴:۳۹:۵۵ - سه شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
سوسنگرد نیوز گزارش می دهد
فرماندار، شهردار، نماینده، مسول آبفا و بقیه مسئولین، آب دستتان است بزارید زمین و به داد خیابان محمودی و کوچه هایش برسید
باید به خیابان شهید محمودی کوی مشروطه سوسنگرد بیشتر از خیابان مسئولین رسیدگی شود ، درست است که هیچ کدام از مسئولین داخلی و استانی از آن رد نمی شوند ولی خانواده های شهدای زیادی در آن منطقه زندگی می کنند واین برای گرفتن بودجه برای رسیدگی به این خیابان کفایت می کند .

به گزارش سوسنگرد نیوز : خیابان شهید محمودی، شهیدی که از خون خود برای دفاع از این خاک و این مردم گذشت و به احترام آن شهید ، یکی از خیابانهای سوسنگرد به نام ایشان شد تا یاد و خاطره رشادتهای او همیشه در یادها بماند ، چرا باید وضع این خیابان از تمام خیابانها و کوچه های شهرستان دشت آزادگان  بدتر باشد ، حتی خیابان و کوچه های روستاها هم اینگونه نیست.

 

خیابانی که بیشترین دست اندازهای بسیار نامناسب و چاله هایی که انگار چاه حفاری شرکت های نفتی است  را دارد .

 

در این خیابان بزرگ و سر کوچه های داخل آن ،تعداد سطل های زباله بزرگ به سه عدد نمی رسد و آنها هم خراب هستند .

 

کوچه هایش به دلیل جوی های نامناسب ،فاضلابهای سطحی آن و پسماندهای خانه ها همیشه از جاده و جوی بیرون زده و بوی تعفن همه جا را گرفته است.

 

کوچه هایش بدون نام و نشان مانده و سر هیچ کوچه ایی تابلویی به نام کوچه نزده شده است.

 

یا نام خیابان را عوض می کنید یا بصورت کامل و از صفر به این خیابان و کوچه هایش میرسید یا نامه هایی که اکنون درون شهرستان  می پیچند ،استانی و کشوری می شوند ، چون شهدای ۸سال دفاع مقدس و حامیان اصلی این خاک ،لیاقتشان خوبی هایی بیشمار است ،نه بی احترامی همانند این اوضاع باشد.

 

آسفالت کردن خیابان اصلی  محمودی و تمام کوچه های آن ، گذاشتن سر هر کوچه یک سطل زباله بزرگ ،نام و نشان کردن هر کوچه زدن تابلوهایی بزرگ و تعیین نام برای هر کوچه ،آن هم به احترام شهید محمودی تمام کوچه ها را با نام و یاد شهدا مزین می کنید ،تمام سرعتگیرهای غیر استاندارد که بصورت دستی و مردمی ساخته شده  را برداشته و جوی های کوچه ها را به صورت استاندارد درست کرده و این کوچه ها را آسفالت کنید زیرا خدا راضی نمی شود این مردم علاوه بر آلودگی شرکت های نفتی که هیچ سودی از آنها نبرده و فرزندانشان بیکار مانده ، آلودگی فاضلابها و زباله ها تحمل کنند .

 

ما مردم این منطقه مهلت دوماهه به مسئولین مربوطه می دهیم تا این خیابان و کوچه ها و فاضلاب ها و سطل ها و نام و نشان کردن کوچه ها را به نحو احسنت انجام دهند ،تا خدایی نکرده این مطالبات و گزارش این بی نظمی به مسئولین بالای استانی و کشوری نرسد و خدایی نکردهد جایگاه مسئولین دشت آزادگان متزلزل نشود .این تهدید نیست ،این تنها یک درخواست مردمی است و کاملا منطقی می باشد .

 

یکی از بزرگان طایفه سواری در گفتگو با سوسنگردنیوز :مردم اینجا کوی مشروطه ،بخصوص خیابان محمودی وکوچه های این خیابان هیچ روحیه و انگیزه ای برای تمیز نگه داشتن این منطقه و همکاری با کارگران شهرداری را ندارند چون وضعی که اینجا حاکم است ،از آسفالت جاده اصلی گرفته تا موضوع فاضلاب و جوی ها و سطل های زباله و بی نام و نشان بودن کوچه ها ،واقعا وضعیت تاسف باری داره و قطعا این مردم با دیدن چنین وضعی ،همه چیز را به حال عادی خود گذاشته و مانند بقیه مسئولین هیچ اقدام مثبتی برای این منطقه برنمی دارند و حق هم دارند .

 

سوسنگرد نیوز در گفتگو با یکی دیگر از ساکنین این منطقه از طایفه عبیات :هیچ مسئولی نباید از بی پولی و نبود بوجه صحبت کند و برای ما قابل قبول نیست .و بودجه هایی که برای ساماندهی بقیه مناطق و شهرها از شرکت های نفتی که که بیخ گوش مااست و ما آلودگی آنها را حس می کنیم  ،ما ما حق این را داریم که در آسایش و رفاه زندگی کنیم همانطور که آنها در آسایش و رفاه هستند ،ما چیز غیر منطقی درخواست نکردیم و کاملا معقولانه می باشد ،ما  از این وضع بسیار نامناسب خسته شدیم .

 

یکی دیگر از ساکنین خیابان محمودی گفت:اینجا شهدای بسیار زیادی دادیم و حتی خیابان هم به نام شهید محمودی است ،درست نیست وضعیت اینجا از وضعیت بالاشهری ها، کمتر باشد .ما برای حفظ این خاک و وطن خون دادیم و فرزندان و همسران خود را فدای این خاک کردیم ،آیا این درست است که اکنون در چنین وضعیتی قرار بگیریم ؟!!جواب خوبی باید خوبی باشد نه این جوابی که سالهاست در انتظار بهتر شدن وضع هستیم و هیچ نتیجه ای نمی گیریم .

 

باید به این خیابان بیشتر از خیابان مسئولین (خیابان مسئولین را که می شناسید ،همان خیابان. اصلی شهر ، از اول فلکه شهرداری تا آخر ابوذر ) رسیدگی شود ،درست است که هیچ کدام از مسئولین داخلی و استانی از آن رد نمی شوند ولی خانواده های شهدای زیادی در آن منطقه زندگی می کنند واین برای گرفتن بودجه برای رسیدگی به این خیابان کفایت می کند .

 

خیابان شهید محمودی و کوچه هایش به شرکت های نفتی که سرمایه آن برای تعمیر و بازسازی کیانپارس و زیتون و کوروش ،تهران و اصفهان و بقیه شهرها  و حتی خیابان اصلی شهر ، نزدیکتر است و آلودگی این شرکت ها اول به مشام این مردم مظلوم می رسد .

 

تنها یک سوم از بودجه های نفتی که به غیر بومی ها و خیابانهای سالم میرود ،برای درست کردن این خیابان کافی است .

 

گزارش گزارشگر: سجاد چلداوی

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تصویری