۲۰:۳۶:۲۹ - پنج شنبه ۶ مهر ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
هفتم محرم در شهر سوسنگرد
مردم شهرستان دشت آزادگان، از ظهر روز هفتم تا غروب آن روزهمه مشغول بودند ، مشغول نشان دادن دین و صلابتشان و حمایت از امامشان به تمام دشمنان اسلام بودند .

سوسنگرد نیوز : هفتم محرم در سوسنگرد غوغا به پا شد ،غوغایی که از هرگوشه ،شهر را نگاه کنی ،جایی برای ایستادن نبود و کوچک و بزرگ ،پیرو جوان، ،خردسال و حتی نوزاد در قنداق هم در بغل پدر و مادرش در خیابانها بودند .

دسته جات سینه زنی و دمام زنی ،یکی یکی پشت سر هم از خیابان پر از جمعیت رد می شدند و خیابان ها شلوغ و شلوغتر می شد .

اسبی که امام (ع)سوار برآن بود و در بین جمعیت و با آن صدای بلند دمام ها ، راه می رفت واقعا بدن را مور مور می کرد و دل غمگینتر می شد.

در این روز غم انگیز ،هرکدام به روش خودش ،دین و نذری خود را ادا می کرد ،یکی با دستان گلی و گذاشتن گل بر لباس رهگذران ،یکی مشغول سینه زنی در بین دسته ها با پای برهنه،یکی با نوحه خوانی آنهم با پای برهنه در طول مسیر ،یکی با گلاب پاشی در هوای گرم بر سر رهگذران و دسته ها و دمام زنی ها،چای ، شربت ،قهوه ، آش،آب ،شیرو …پخش کردن ، کودکانی بودند که با شور و شوق خاصی برای امام خدمت می کردند.

 

 

بعضی هم با جمع کردن زباله های مانده از مردم ، لیوانها ، کاسه های نذری ریخته شده بر زمین در حال خدمت در این ایام بودند.

 

از ظهر روز هفتم تا غروب آن روزهمه مشغول بودند ،مشغول نشان دادن دین و صلابتشان و حمایت از امامشان به تمام دشمنان اسلام بودند .

آخرین دسته که نوحه ی بسیار زیبایی گفتند (غصبن عل دواعش و الوهابیه ،کلحنه ابمحرم ،عدنه لطمیه)( به کوری چشم داعشی ها و وهابیها ،همه در ماه محرم سینه زنی داریم )و واقعا اینگونه بود ،این مردم ،هیچوقت و هیچ زمانی از امام و دین خود ،رو برنمی گردانند و آنهایی که ممکن است به راه کج کشیده شوند ،بخاطرآن نماز ها و سینه زنی هایی که در سالهای گذشته بخاطر امام کردند ،باعث می شود که امام از آنها رو بر نگرداند و دوباره راه درست را به انها نشان می دهد تا همیشه سربلند. باشند .

گزارشگر :سجاد چلداوی

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تصویری