۱۰:۱۷:۱۴ - چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
پورابراهیمی‌داورانی مطرح کرد
افزایش واردات؛ کاهش صادرات/ در ۶ ماهه اول سال، کشور وضعیت مطلوبی از لحاظ تراز بازرگانی نداشته است
خبرگزاری میزان- رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: در ۶ ماهه اول سال جاری، کشور وضعیت مطلوبی از لحاظ تراز بازرگانی نداشته، به نحوی که میزان واردات کشور با افزایش روبرو شده و صادرات کاهش یافته است.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان، محمدرضا پورابراهیمی‌داورانی گفت: در ۶ ماهه اول سال جاری، کشور وضعیت مطلوبی از لحاظ تراز بازرگانی نداشته، به نحوی که میزان واردات کشور با افزایش روبرو شده و صادرات کاهش یافته است.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: حدوداً تراز بازرگانی کشور در نیمه اول سال جاری، منفی ۳ میلیارد دلار شده است و واردات با رشد ۱۵ درصدی روبرو شده که این وضعیت مناسب برای اقتصاد کشور نیست.

پورابراهیمی داورانی تصریح کرد: بخش قابل توجهی از صادرات کشور به تولید کالا‌های مرتبط با صنعت نفت و گاز مربوط می‌شود این در حالی است که باید در حوزه صادرات غیرنفتی نیز پیشرفت وجود داشته باشد.

وی ادامه داد: هر ساله از طریق معاون اول رئیس جمهور، بخشنامه‌ای در خصوص مشوق‌های صادراتی ابلاغ می‌شود که ظاهرا برخی از مواد بخشنامه در حوزه عمل، خیلی اجرایی نمی‌شود.

پبه گزارش خانه ملت ورابراهیمی داورانی گفت: در هر صورت مجلس شورای اسلامی این آمادگی را دارد که به توسعه صادرات در بخش غیرنفتی و همچنین صادرات فرآورده‌های نفتی کمک کند.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: اگر اقداماتی برای تقویت صادرات و مهار واردات صورت نگیرد تراز بازرگانی کشور ارتقاء نمی‌یابد که بطور طبیعی تأثیرات منفی، عدم توجه به ارتقای تراز بازرگانی کشور، به ایجاد مسئله در حوزه مسائل ارزی منجر می‌شود و این موضوع به زیان اقتصاد کشور است.

انتهای پیام/

منبع: خانه ملت

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تصویری