به گزارش افکارنیوز، ناصر نبی پور افزود: با توجه به افزایش قیمتنهاده ها، مرغداران نسبت به قیمت تخم مرغ در بازار گلایه مند هستند، چراکه در شرایط کنونی نرخ محصول نباید کمتر از ۴ هزار و ۳۰۰ تومان باشد.

نبی پور با بیان اینکه عملا صادرات تخم مرغ متوقف است، گفت: روزانه مقدار ناچیزی در حدود ۳۰۰ تا ۴۰۰ تن تخم مرغ بهافغانستان صادر می‌شود که نمی توان آن را جز آمار صادرات محسوب کرد.

این مقام مسوول ادامه داد: از ابتدای سال تنها ۶ تا ۷ هزارتن تخم مرغ به بازارهای هدف صادر شد که در صورت نبود جایزه صادراتی و رقابت با سایر رقبا میزان صادرات تا پایان سال چشمگیر نخواهد بود.

به گفته وی با توجه به شرایط مساعد جوجه ریزی با مازاد ۱۰۰ تا ۱۴۰ هزارتنی تخم مرغ روبرو هستیم که در صورت عدم حمایت های دولت این رقم افزایش خواهد یافت.

رییس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار با اشاره به آخرین وضع شیوع آنفولانزا حاد پرندگان یادآور شد: با وجود فصل سرما، آنفولانزا حادپرندگان مرغداران را تهدید می‌کند که در صورت شیوع همانند سال گذشته و معدوم سازی مقدار قابل توجهی مرغ تخم‌گذار و کاهش عرضه تخم مرغ ، قیمت محصول در بازار افزایش خواهد یافت.