به گزارش افکارنیوز، ولی افزود: شرکت پشتیبانی امور دام برای کاهش ضرر و زیان مرغدارانروزانه هزار تن مرغ مازاد خط یک ( مرغ در کشتارگاه به صورت دستی پاک شده) را با نرخ ۶ هزار و ۶۰۰ و خط دو (پاک شده مکانیزه) را ۶ هزار و ۹۵۰ تومان خریداری می‌کند.

ولی با بیان اینکه محدودیتی در خرید مرغ مازاد مرغداران وجود ندارد، گفت: از طریق تمامی اتحادیه ها، تعاونی و تشکل‌های صنفی در سطح گسترده به صورت شبانه روزی، آماده خریداری مرغ مازاد مرغداران هستیم که در صورت عدم همکاری زنجیره های صنفی ناگریزیم خرید را از کشتارگاه ها انجام دهیم.

وی در خصوص گلایه های مرغداران مبنی بر تسویه ۱۰ درصد وجه مرغ پس از فروش شرکت پشتیبانی امور دام ، بیان کرد: براساسقانون تجارت هر پیمانکاری می‌تواند ۱۰ درصد مبلغ را پس از فروش محصول پرداخت کند و این مشکل ارتباطی به شرکت پشتیبانی امور دام ندارد.

به گفته ولی، مابقی مبلغ خرید مرغ مازاد مرغداران با نهاده های دامی تهاتر می شود.

این مقام مسوول با بیان اینکه شرکت  پشتیبانی تنها مرغ سایز مازاد مرغداران را خریداری می‌کند، تصریح کرد: خرید مرغ سایز یکی از سیاست های وزارت جهاد کشاورزی است، که براین اساس این شرکت تنها اقدام به خرید جنس خوب و با کیفیت می‌کند.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام یادآور شد: شرکت پشتیبانی امور دام براساس استانداردهای سازمان دامپزشکی اقدام به خرید مرغ سایزبا وزن ۱٫۲۰۰ تا ۲ کیلو می‌کند.