۱۵:۰۰:۴۹ - چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بمناسبت سالروز شکست حصر سوسنگرد
گردهمایی فاتحان عاشورایی در شهر سوسنگرد برگزار شد
گردهمایی فاتحان عاشورایی بمناسبت گرامیداشت شکست حصر سوسنگرد با قاری قران عمار حاتمی آغاز شد ، و به پاس برافراشته شدن پرچم جمهوری اسلامی ایران رزم نوازان تیپ ۳۹۲  زرهی خوزستان   سرود ملی همراه با جمعیت خوانده شد.

 

به گزارش شبکه خبری دشت آزادگان | سوسنگرد نیوز : گردهمایی فاتحان عاشورایی بمناسبت گرامیداشت شکست حصر سوسنگرد با قاری قران عمار حاتمی آغاز شد ، و به پاس برافراشته شدن پرچم جمهوری اسلامی ایران رزم نوازان تیپ ۳۹۲  زرهی خوزستان   سرود ملی همراه با جمعیت خوانده شد.

 

سرهنگ پاسدار احمد حمدی صخری فرماندهی ناحیه سپاه دشت آزادگان ضمن تقدیر و تشکر از حضار گرامی و حضور خانواده های شهدا و امیران در ارتش صادقی و سلیمانی و سردار معین پور جانشین فرماندهی سپاه حضرت ولی عصر(عج) خوزستان در ادامه گفت : در آن زمان وقتی حضرت امام فرمان تاریخی سوسنگرد باید تا  ۲۴ساعت دیگر آزاد شود را داد ، این یک نقطه قوت قلبی برای رزمندگان شد و با حماسه آفرینی و جان فشانی و از خود گذشتگی فرمان امام(ره)  را به واقعیت رساندند .

 

همچنین فرماندار شهرستان دشت آزادگان در این مراسم بزرگ گفت : روز به روز به برکت خون شهداء و یاد و خاطره آنها ، به عزت ملی ایران اسلامی افزوده می شود .

 

امیر صادقی فرمانده قرارگاه تاکتیکی ۹۲ زرهی خوزستان با حضور در این مراسم  و ضمن تقدیر و تشکر از حضور همه عشایر و روحانیت و نماینده ولی فقیه آیت الله حیدری خاطر نشان کرد و گفت : ما و همه ملت ایران حماسه سال ۵۹ را هرگز فراموش نمی کنیم و تمام ملت ایران مدیون شهرستان دشت آزادگان بخصوص شهر سوسنگرد می باشد  که از جان و مال و خانه و کاشانه خود گذشتند و با حماسه آفرینی ،تاریخ بزرگ را رقم زدند و تا الان و امسال هم شاهد حماسه ها و جانفشانی و از خودگذشتگی این مردم غیور هستیم که نمونه آن ایام اربعین است و با مهماننوازی و پذیرایی بی نظیرشان تمام جهان را متحیر کردند .

 

نماینده ارشد دولت در استان خوزستان دکتر شریعتی استاندار خوزستان در این مراسم گفت : یادو خاطره شهدا و این مراسم را باید همیشه گرامی بداریم و ما به این شهدا و خانواده هایی که چنین جوانانی را تربیت کرده اند افتخار می کنیم .

 

وی افزود : مردم غیور شهرستان دشت آزادگان ،سوسنگرد،بستان ،ابوحمیظه ،کوت ،حمیدیه ،رفیع ،هویزه و …حماسه ای بزرگ آفریدند و ما این حماسه را از یادهایمان پاک نخواهیم کرد .سوسنگرد تنها شهری بود که ۶فرمانده دلاور و غیور را فدای این خاک کرد از جمله شهید علی هاشمی ،شهید علم الهدی ،شهید حبیب شریفی ،اسماعیل دقایقی ،غلامحسین بسطامی ،محمد رضاپور کیان ،حمید معینیان ،شهید چمران و ….

 

آیت الله حیدری نماینده مجلس خبرگان در ادامه مراسم گفت : شهدای ۸ سال دفاع مقدس از همه چیز خود گذشتند و هزاران حماسه آفریدند و تاریخ را رقم زدند .

وی افزود : طبق حدیثی که از رسول اکرم(ص) آمده می گوید :هرکس به جنگ نرود و در دفاع از اسلام و مملکت اسلامی شرکت نکند و حتی اگر از نظر روحی و قلبی خود را آماده نکند ،هنگام مردن در نفاق می میرد .

 

آیت الله حیدری تصریح کرد : ملت ایران در زمان جنگ همه حاضر و لبیک گفتند اما آنهایی که حماسه های اولیه را آفریدند و تلخی جنگ زدگی را بیشتر چشیدند و با کمترین امکانات تحمل کردند ،مردم  و عشایر غیور دشت آزادگان بخصوص سوسنگرد قهرمان بودند .این عشایر  ،فرزندان همان پدران و اجدادی هستند که حدود ۱۰۰سال پیش نیز اجداد و پدران این رزمندگان و دلاور مردان در برابر انگلیسی ها با چوب و چماق و کمترین امکانات ایستادگی کردند و باعث شدند با حماسه آفرینی این عشایر انگلیسی ها پا به فرار بگذارند .در ۸ سال دفاع مقدس فرزندان همان دلاور مردان نیز با بزرگ شدن در همین سیره و مکتب ،در برابر دشمنان ایستادگی کردند و با کمترین امکانات جلوی توپ و تانک دشمن ایستادند و پیروزی را به جان خریدند .

 

وی افزود : در ۸ سال دفاع مقدس نه تنها مردان عشایر وارد صحنه شدند بلکه  شیر زنان نیز به میدان آمدند و شیر زنی  نگراوی که تنها با یک چوب توانست گروهی از دشمنان را به ماحصره بیاندازد و رهبر معظم نیز از او تقدیر و تشکر می کند و یادش در تاریخ پررنگ شود .

 

آیت الله حیدری همچنین به اشتغال جوانان منطقه اشاره کرد و گفت :مسئولین عدالت را هرچه بیشتر اجرا کنند و اگر شرکتی یا کارخانه ای در شهرستانی احداث می شود ،ابتدا افراد بومی را جذب کار کنند و نزدیک به ۵۰درصد کارگران باید بومی باشند و ۳۰ درصد از مناطق اطراف و در صورت لزوم و نیاز تنها ۲۰ درصد از شهرهای دیگر جذب کار شوند .و اولویت را به جوانان منطقه اختصاص دهند و حامی و پشتیبان فرزندان ما باشند .

 

آیت الله حیدری در آخر تاکید کرد و گفت : موضوع دیگر بحث انتقال آب است که آب رکن اساسی زندگی و کشاورزی است .

 

وی افزود : مسئولین اگر ایده مقام معظم رهبری را که می گوید باید در خوزستان ۲میلیون هکتار باید آباد شود تا بتوانیم از این ذخایر غنی ۵۰ درصد ،یعنی دو برابر مواد غذایی مورد نیاز کشور را تامین کنیم .چون خوزستان تنها غنی از نفت نیست و جامع نفت و آب و خاک مناسب و نور کافی است .و اگر مسئولین بی عدالتی را در این منطقه اجرا کنند و خوزستان را به نابودی بکشانند و آبهایش را بیش از بیش به مناطق دیگر منتقل کنند و این زمین حاصلخیز را خشک کنند ،ما ساکت نمی مانیم و جوابی کوبنده می دهیم پس مسئولین هشدارهای ما را جدی بگیرند و عدالت را فراموش نکنند .

 

در آخر برنامه  مداح مصطفی چلداوی با مداحی خود حال و هوای مراسم را عوض کرد و بعد از مداحی مراسم اهدای تندیس یادبود این مراسم به آیت الله حیدری و استاندارخوزستان  دکتر شریعتی اهدا شد .

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تصویری