۹:۱۴:۰۸ - شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
 گزارشی درمورد تامین اجتماعی و خدماتی که به مردم ارائه نمی شود
  تامین اجتماعی سوسنگرد  باید مانند تامین اجتماعی اهواز و بقیه شهرها بصورت شبانه روزی خدمت رسانی  کند .

 

 

سوسنگرد نیوز : باتوجه به کثرت پیامها و پیشنهادهای مردمی درمورد تامین اجتماعی سوسنگرد ، گروه خبرنگاری دشت آزادگان به محل پیشنهاد شده رفته و گزارشی از مردم و بیماران تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند ، گرفتند .

 

همه از کوتاه  بودن وقت ویزیت  و دادن نوبت به بیمار اعتراض داشتند و می گویند ، چرا نوبت دهی صبح  یک ساعت تا یک ساعت و نیم است و کسی که ساعت ده ربع کم به تامین اجتماعی سوسنگرد مراجعه کند ، حتی اگر شرایط بیماری بدی داشته باشد یا نفس تنگی یا سرماخوردگی شدیدی داشته باشد ، نوبتی به آن نمیدهند و ساعت ده به بعد باید بیماران درصورت نیاز به دکتر باید به بیمارستان شهید چمران بروند و دفترچه های  تامین اجتماعی خود را با بسته ای از پول به بیمارستان بدهند و نوبت بگیرم .

 

یکی دیگر از خانم های مسن که چند بار است به تامین اجتماعی مراجعه می کند ولی چون ساعت ده صبح یا ۳ بعدازظهر رفته ، نوبتی به آن ندادند و بسیار شاکی است و می گوید مگر من برای چه خودم را بیمه کردم ، تا بروم دوباره جای دیگر پول بدهم ،این انصاف نیست .اهواز حتی اگر ساعت سه نصف شب برویم بازهم نوبت دهی و دکتر است و بیماران مشکل مراجعه به دکتر را ندارند .

 

یکی دیگر از خانواده هایی که بازهم باچنین مشکلی مواجهه شده اند گفتند : سوسنگرد همیشه مورد بی توجهی مسئولان است و از آن بعنوان وسیله برای صعود خودشان به جاهای دیگر استفاده می کنند و همچنان زیر پاهای بی مسئولیتی مسئولان دشت آزادگان در حال له شدن هستیم .من کارمندم و بیمه شده ام ولی چه فایده اگر به درستی و در وقت مناسب نتوانم از بیمه و دفترچه ام استفاده کنم و ما را همچنان محدود ، بی مسئولیت های خود می کنند .

 

یک مادر با بچه ی مریضش آنجا بود و گفت : چرا باید نوبت دهی از ۸ صبح تا ساعت     ۹و نیم  و بعد از ظهر هم تنها برای دوساعت نوبت می دهند. این انصاف نیست که اینقد محدود و قفل باشیم .

 

پدر این خانواده می گوید : باید مسئولان بجای فکر کردن به جایگاههای خودشان و نقل و انتقالی های صندلی های داغ ، پر از تلاور خودشان باشند ، از این موقعیت استفاده کنند و از این مورد برای جذب نیروی کار و نجات دادن فرزندان خاک خودشان از معضل بیکاری بهره ببرند . باید تامین اجتماعی را شبانه روزی کنند و با این مورد می توانند بسیاری از جوانان را برای کار کردن در دو یا سه نوبت ، صبح ، بعدازظهر و شب ، جذب کنند ، اتاقهای تامین اجتماعی پر از دکتر شوند تا هم بیماران سریع ویزیت شوند و هم اینکه به دلیل جمعیت و اگر دکتر یک نفر باشد ، بیماران بیشتر کنار هم می مانند و بیماری ها به هم منتقل می شوند و صف بیماران سریع حرکت نمی کند .

 

پس این یک گزینه بسیار خوب است برای بسیاری مسئولین که می گویند ظرفیتی برای اشتغال نداریم می باشد . بجای نوشتن نام متقاضیان کار در بیمارستانی که هنوز فعال نشده یا شرکت هایی که غیربومی شده اند و تنها آلودگی آنها برای این منطقه است ، بسیار غلط می باشد ،درحالی که محلی  که اکنون در حال خدمت رسانی است ولی به نحو درست و کامل خدمتی به مردم این منطقه نمی کند ،پر از عیب و نقص است .

 

اگر مسئولان مربوطه دست دردست هم دهند و البته بدون پارتی و آشنا بازی این مورد را عملی کنند ،تقاضای دکتر ،نگهبان  و کارمند و نظافت چی و آبدارچی و مسئول دارو و داروخانه و خیلی از بخش های دیگر ،برای شیفتهای مختلف جذب کنند  ،نزدیک به ۴۰ ،تا ۵۰ درصد بیکاران دشت آزادگان ،از بیکاری درمی آیند و نانی به خانه های خالی خود می برند .

 

گزارشی از سجاد چلداوی

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تصویری