۱۳:۴۴:۳۷ - چهارشنبه ۳ تیر ۱۳۹۴
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
علاقه مند نیستم صرفاً جهت کسب تشویق ، خلاف قانون دست به اجرای پروژه ها بزنم که سبب به انحطاط کشاندن شهرداری شود
مصاحبه با شهردار محترم شهر سوسنگرد جناب آقای مهندس حسین نگراوی   ضمن تبریک به جنابعالی در قبول مسئولیت شهرداری سوسنگرد که باعث خوشحالی نخبگان و فرهیختگان علی الخصوص جوانان شهر شده است ، خواهشمند است برنامه های در دست اقدام شهرداری را بیان  فرمایید . شهر سوسنگرد از لحاظ امکانات تفریحی بی بضاعت است ،

مصاحبه با شهردار محترم شهر سوسنگرد جناب آقای مهندس حسین نگراوی

 

ضمن تبریک به جنابعالی در قبول مسئولیت شهرداری سوسنگرد که باعث خوشحالی نخبگان و فرهیختگان علی الخصوص جوانان شهر شده است ، خواهشمند است برنامه های در دست اقدام شهرداری را بیان  فرمایید .

سوسنگرد نیوز شهرداری شهردار

سوسنگرد نیوز شهرداری شهردار

  • شهر سوسنگرد از لحاظ امکانات تفریحی بی بضاعت است ، آیا برنامه ای جهت احداث اماکن تفریحی یا تجهیز پارک های محله ای دارید ؟

 

در دراز مدت بله – چون وضعیت مالی و موتوری شهرداری نامناسب و بحرانی است و بدهی بیش از ۱۷۰ میلیلارد ریال ، احکام قضایی متعدد که بصورت اجرا بدهی شهرداری را تا ۲۳۰ میلیارد ریال افزایش خواهد داد ، این موضوع توان مانور و ایجاد خدمات را از ما گرفته است .

 

۲- بنظر می رسد نظارت خوبی بر ساخت و سازهای شهر صورت نمی گیرد و این امر باعث شده چهره شهر زیبای خاصی نداشته باشد . آیا در صدور پروانه ساخت و سازها نظارت می شود.

 

نظارت  اساسی و فنی به عهده مهندسین ناظر زیر نظر سازمان نظام مهندسی است که متأسفانه ضعف نظارتی این سازمان با ضعف لجستیکی شهرداری این معضل را سبب شده است .

 

۳- خیابانهای شهر پر از مانع و یا چاله است و این قضیه باعث نارضایتی مردم بخصوص رانندگان شده است ، برنامه ای جهت بهسازی معابر شهری دارید؟

 

ان شاالله با فعال شدن کارخانه آسفالت توسط بخش خصوصی این معضل رفع خواهد شد . در این رابطه ۲ مشکل اساسی وجود دارد  : ۱- مشکل تأسیسات آب و فاضلاب فرسوده و نامناسب که سبب خرابی آسفالت شده است ۲- عدم همکاری بخشی از مردم در حفاریها و اقدامات یکجانبه

 

۴- با توجه به اینکه جنابعالی قبل از این مدیر سازمان تاکسیرانی بوده اید آیا برای نظم بخشی به تاکسی های شهری و ایجاد ایستگاه های تاکسی برنامه ای دارید؟

 

بله لیکن مشکل اساسی فقدان توان شهرداری در تملک املاک جهت ایجاد ایستگاه ویژه اساسی است و متاسفانه هیچ بودجه ای به تملک ملک تعلق نمی گیرد.

 

۵- خیابان شریعتی یکی از اصلی ترین و پر تردد ترین خیابانهای سوسنگرد است از ابتدا چهار راه فاطمیه تا مغازه روبروی دبیرستان فدک و در سمت پارک شهر حوض و  آبنماهایی احداث شده است ، ولی چندین سال است متروک و آشغال دانی خیابان شده ، با توجه به عزم جنابعالی برای احیای دوباره آن که زیبایی خاصی به شهر می دهد چه برنامه ای دارید؟

 

در صورتکیه بتونیم حقوق حقه شهرداری از میزان واقعی ارزش افزوده و بارانداز بازارچه  مرزی چذابه را با همکاری ویژه شخص نماینده محترم جناب آقای مهندس صالحی نسب  و فرماندار محترم جناب آقای مهندس مجیدی پور را استحصال کنیم مطمناً هم این موضوع و موضوعات دیگر رفع خواهد شد

 

۶- در جلسه معارفه عنوان کردید نیروی مازاد در شهرداری وجود دارد و شهرداری بار مالی زیادی جهت پرداخت حقوق و پاداش متحمل می شود  راه کار جنابعالی در این خصوص چیست ؟

 

در صوتیکه حقوق شهرداری از ارزش افزوده واقعی و بازارچه مرزی را کسب کنیم بیشتر واحد های اجرایی طبق قانون و دستور صریح استانداری به بخش خصوص منتقل خواهند شد.

 

۷- با توجه به عدم تناسب  دخل و خرج شهرداری ( درآمد ماهانه حدود ۱۰۰ میلیون تومان و هزینه کرد ماهانه ۵۰۰ میلیون تومان ) و با توجه به بدهی ۱۶ میلیارد تومانی ، برنامه جنابعالی برای رفع این نقیصه و تأمین اعتبار چه می باشد؟

اولاً بدهی شهرداری بیش از ۱۷۰ میلیارد ریال است که در صورت اجرایی شدن  تمام احکام قضایی به ۲۳۰ میلیارد ریال می رسد . ما طبق  دستور استان هر گونه تخفیف عوارض را ممنوع کردیم و دنبال ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری هستیم ، متأسفانه قبلاً ( حدود دو ماه پیش) بعضی بدهی شهرداری را به اشتباه ۱۲۰ میلیارد اعلام کرده بودند.

 

۸- قضیه حق شهرداری از بارانداز چذابه به کجا رسید؟

هنوز بصورت معما باقی مانده که اگر عنایت ویژه استاندار محترم ، پیگیری جدی شخص نماینده جناب آقای صالحی نسب و آقای مهندس مجیدی پور فرماندار محترم دشت آزادگان بطور متمرکز و پایدار انجام می شود به عقیده بنده ظرف مدت حداکثر یک ماه  قابل حل است .

 

۹- شورای محترم شهر در خصوص رفع مشکلات و ارائه ایده و راهکار  کمک حال شهرداری و مشاور خوبی برای شهردار هستند؟

 

ان شالله کم کم به این سمت حرکت شود آن هم بصورت جمعی ، البته بصورت فردی این همفکری و همکاری وجود دارد . تلاش و همیاری هدفمند شورا آن هم بصورت جمعی راز موفقیت شورا و شهرداری خواهد بود .

 

۱۰- درخاتمه خواهشمند است اگر مطلبی از قلم افتاده بیان فرمایید

شهر سوسنگرد در وضعیت کاملاً بحرانی قرار گرفته و ضعف شدید مالی و لجستکی کمترین حرکت را از مدیریت شهرداری گرفته . انتظار داریم مردم عزیز در پرداخت عوارض و مشارکت و حفاظت از تأسیسات شهری و نظافت عمومی شهر با مجموعه شهرداری همکاری ایثارگرانه داشته باشند . اگر اکنون بنده به عنوان شهردار حرکت عمرانی بزرگی انجام ندادم دلیل این است که قصد ندارم بدون تعریف اعتبار پروژه فاقد منبع اعتبار اجرا کنم چرا که همین مسئله وضعیت شهرداری را بحرانی تر می نماید و انتظار دارم مردم عزیز واقع بینانه قضاوت کنند و شهرداری و شورا را تحت فشار قرار ندهند . بنده علاقه مند نیستم صرفاً جهت کسب تشویق ، خلاف قانون دست به اجرای اینگونه پروژه ها بزنم که سبب به انحطاط کشاندن شهرداری و پیمانکاران شوم در حال حاضر تعدادی پیمانکار یا روانه زندان شده اند یا بدلیل اینکه ۸ سال به حق خود نرسیده اند ورشکست شده اند و به شغل های کاذب گرایش پیدا کرده اند در آخر انتظار دارم علاوه بر مساعدت فکری و عملی ما را در دعای خود فراموش نکنند.

 

بر چسب ها:
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

ديدگاه بسته است.

تصویری