۰:۴۶:۴۶ - پنج شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
رئیس فنی و حرفه ای دشت آزادگان
جذب چندانی از مهارت آموختگان، در شرکت های نفتی صورت نگرفته است/ اقتصاد مملکت تنها با ترویج مهارت آموزی و کار آفرینی شتاب خواهد گرفت

به گزارش سوسنگرد نیوز : در گفتگویی با همایون طرفی، کارشناس مهندسی نرم افزار و رئیس مرکز فنی و حرفه ای دشت آزادگان، با اشاره به اهمیت ۶ مرداد روز ملی ترویج آموزش های فنی و حرفه ای گفت : این مرکز با ارائه آموزش های لازم به جوانان مستعد دشت آزادگان با دارا بودن ۳۲ حرفه آموزشی در ۱۴ کارگاه ثابت و دو تیم سیار شهری و یک تیم سیار توانسته است گامی در جهت ارتقای علمی شهرستان بردارد.

  وی با اشاره به کاراموزان تحت آموزش این مرکز عنوان کرد : در سال ۱۳۹۴ بالغ بر ۶۵۰  نفر که رقمی حدود ۴۱۸۰۰۰  نفرساعت  آموزشی در این مرکز آموزش مهارتی دیده اند عملکرد ۴ ماهه امسال نیز  ۷۱۰۰۰  نفرساعت که چیزی در حدود ۲۰۰ نفر می باشد.

همایون طرفی با اشاره به اهمیت آموزشگاهی آزاد در ارائه آموزش به شهروندان  گفت : به طور کل ۱۱ آموزشگاه مجوز فعالیت گرفته اند و شامل حرفه های کامیپوتر، طراحی و دوخت ، مراقبت و زیبایی و کشاورزی هستند.

 

طرفی بر تاثیر دوره های آموزشی فنی و حرفه ای در پرورش کار آفرینان اشاره و خاطر نشان کرد : در حرفه های طراحی و دوخت، کشاورزی و خدمات ، سالیانه تقریباً ۱۲۰ کارآفرین زیر نظر این مرکز آموزش دیده اند.

رئیس مرکز فنی و حرفه ای دشت آزادگان  با تاکید بر اجرای اقتصاد مقاومتی اظهار کرد : این مرکز در راستای اجرای اقتصاد مقاومتی اقدام به آموزش حرفه های کوتاه مدت و زود بازده در بحث مشاغل خانگی و کشاورزی است.

همایون طرفی با ارائه گزارشی از این مرکز ، بیان کرد : مهمترین برنامه های این مرکز در سال ۹۴ افتتاح دو کارگاه آموزش نوین در حرفه های ایمنی و بهداشت ، hse  و تعمیر کار تلفن همراه و در سال ۹۵ با طرح مطالعاتی جهت تأسیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهر حمیدیه  از اولویت ها نیز خواهد بود.

وی در خصوص معرفی جوانان مستعد و دارای پایان دوره به شرکت های نفتی گفت : متأسفانه علی رقم پیگیری های انجام شده و اجرای چند دوره تفاهمنامه بین این مرکز و شرکت های نفتی جذب چندانی از  مهارت آموختگان  صورت نگرفته است.

 

همایون طرفی در خصوص تعامل بانک ها و صندوق تسهیلات امید با مرکز فنی و حرفه ای اشاره ای داشت و گفت :  متأسفانه بابت مهارت های صادر شده تنها درصد کمی اعتبار توسط بانک ها در قالب مشاغل خانگی صادر شده و گواهینامه های فنی هیچگونه حمایتی نمی شوند.

 

حاج همایون طرفی در خصوص عملکرد این مرکز در روستاها اشاره ای کرد و افزود :  دهستان حومه شرقی شامل روستاهای گلبهار ، جلالیه ، مرعی در طرح نیاز سنجی ما قرار گرفته اند و در حال اجرا و برنامه ریزی آموزش در حرفه های هدف با کمک دهیاران و بخشداری مرکزی هستیم.

وی همچنین به مشکلات و موانع این مرکز اشاره و ابراز داشت : عدم تخصیص اعتبارات عمرانی کافی ، عدم تکمیل سالن آزمون و نبود تاکسی و ایستگاه ویژه برای کارآموزان از سری مشکلاتی هستند، که با رایزنی با مسئولان محلی و استانی در حال پیگیری می باشند.

رئیس مرکز فنی و حرفه ای سوسنگرد در خصوص جوانان اشاره ای نمود و گفت :   جوانان شهرستان دشت آزادگان  به این پیام توجه کنند که زمان طلاست از زمان بنحو احسن استفاده کنید ، اشتغال پایدار و مطمن در گرو داشتن مهارت است، از نعمت  مهارت آموزش رایگان و در دسترس خود بهترین بهره را ببرید.

وی در پایان گفت : امیدوارم هیچ جوانی بخاطر دغدغه عدم وجود کار، خانه نشین نشود، کار جوهره زندگی است، چرخ های اقتصاد مملکت تنها با ترویج مهارت آموزی و کار آفرینی شتاب خواهد گرفت.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

ديدگاه بسته است.

تصویری