۲۲:۵۶:۲۲ - یکشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
یاداشت شهروند سوسنگرد:
تقابل دانشگاه صنعتی و زباله
# دانشگاه دولتی صنعتی شهدای هویزه که میزبان فرزندان شهر سوسنگرد و دیگر شهرهای استان است در غفلت و بی توجهی مدیران شهر در انبوهی از زباله به محاصره افتاده است. #

سوسنگرد نیوز : دانشگاه مظهر علم و ادب، فرهنگ و پیشرفت است، دانشگاه مکانی برای پرورش استعدادها و جریان فکری است . هر دانشگاه به نوبه خود سهمی در تربیت نسلی در افق بلند کشور دارد. و دانشگاههای دولتی سهم بسزای در این راه دارند.

و اینجا سوسنگرد است، سوسنگردی که همه به نوعی از بیماری صعب العلاجش آه و ناله سر می دهند، مسئول، رهگذر، مسافر و خود مردم شهر از کمبودها و نارسایی ها و غفلت ها گله مندند نمی دانم چرا و عیب از کجاست؟ مردم مقصرند؟ این که نمی شود همه دنبال رفاه و آسایش خویشند و بهترین ها را طلب می کنند، مسافرین و رهگذران ؟ این هم در فلش انگشت اشاره قرار نمی گیرد. مسئولین؟ هم می شود گفت آری و هم پاسخ منفی است مسئولینی داریم که جز خدمت هدف دیگری ندارند و برخی هم برای بزرگتری از خود دائم در به به و چه چه اند و دلبستگی شدیدی به صندلی و میز مدیریت دارند و حاضرند برای از دست ندادن آن لام تا کام حرف نزنند و برای بقای خود مثل آهسته بیا آهسته برو گربه شاخت نزنه را در پیش گرفتند.

photo_2016-10-16_22-53-46

نمی دانم ناظر و بازخواست کننده مدیران چه کسی است، نماینده ، مدیر کل و یا وجدان است. که البته در صورت بیداری وجدان نیازی به هیچ بازخواست کننده ای نیست.

آیا تابحال نماینده، فرماندار، امام جمعه ، شهردار و دیگر مدیران از کنار تنها دانشگاه دولتی دشت آزادگان که به نام شهدای هویزه بر سر درب آن ارتباط قلبی و روحی را  با مخاطب برقرار می کند گذر کرده اند، اگر پاسخ منفی است جای سوال دارد و اگر دیده اند و ساکت نشسته اند چطور بخود اجازه داده اند این قطعه که در واقع به مردم شهر سوسنگرد می رسد را نادیده و چاره ای برا آن نیندیشید اند.

دانشگاه دولتی صنعتی شهدای هویزه که میزبان فرزندان شهر سوسنگرد و دیگر شهرهای استان است در غفلت و بی توجهی مدیران شهر در انبوهی از زباله به محاصره افتاده است.

فصل باران را پیش رو داریم و در صورت بارش رحمت الهی ، هیچ کسی نمی تواند بدون اینکه گل سر تا پایش را بپوشاند وارد دانشگاه شود

این مهم نیست ، می دانم و بارها شنیده ام که شهرداری با بحران بودجه و اعتبار دست و پنجه نرم می کند و می دانم کارگرانش حقوق دریافت نمی کنند و می دانم چه و چه و شاید به این زودی آسفالت خیابان در قدرت حال شهرداری نیست ولی آیا نمی شود زباله های اطراف دانشگاه که از اطراف و اکناف جمع شده اند و درست مقابل دانشگاه تلمبار شده اند را جمع کرد.

اگر شهردار بگوید کمبود سطل نبود ماشین حمل زباله و کبمود پاکبان دارم غیر قابل هضم است و مورد قبول نیست

این نمونه ای از مشکلات شهرم سوسنگرد است که فقط در خاطرات و در کتابها خوش است و در واقع این چنین است که قبلاً ذکر کردم.

امیدوارم همه کمر همت ببندند و برای خارج کردن شهر از این وضعیت تلاش نمایند.

 

photo_2016-10-16_22-54-08

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تصویری