۱۲:۲۹:۲۶ - یکشنبه ۲ آبان ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
آموزش تصویری برگرداندن فایل های پاک شده در کامپیوتر
پاک شدن فایل های ضروری و مهم از آن اتفاق هایی است که خیلی آزار دهنده است. تصورش را بکنید بعد از کلی کار و زحمتی که روی یک فایل کشیده اید یک مرتبه به دلایلی مثل ویروسی شدن و یا به اشتباه فایل تان پاک می شود. در این مواقع چه کار باید کرد؟

روش برگرداندن فایل های پاک شده در کامپیوتر

 کلیک- در کامپیوترتان ممکن است فایل های مهم حذف شوند. برای بازیابی آن ها می توانید از نرم افزار های Recovery استفاده کنید. برای اینکه بدانید چگونه به نسخه های قبلی یک فایل یا فولدر دسترسی پیدا کنید ادامه مطلب را بخوانید.

فعال کردن قابلیت Previous Version

اولین کاری که باید برای بازیابی نسخه های قبلی یک فایل و پوشه انجام دهید این است که قابلیت Previous Version داریوها سیستم خود را فعال کنید. چون این قابلیت در ویندوز ۷ به طور پیش فرض فقط بر روی درایو C فعال است و شما اول فقط می توانید به نسخه های قبلی فایل و پوشه این درایو دسترسی پیدا کنید. برای اینکه بتوانید قابلیت Previous Version را در بقیه داریو های سیستم فعال کنید مراحل زیر را طی کنید:

Control Panel > System and Security > System

در این مرحله پنچره ای برای شما ظاهر می شود. در سمت چپ بر روی گزینه System protection کلیک کنید.

روش برگرداندن فایل های پاک شده در کامپیوتر

برای فعال کردن این قابلیت در تب System protection و در قسمت protection setting درایو مورد نظر خود را انتخاب کرده و بر روی دکمه Configure کلیک کنید.

روش برگرداندن فایل های پاک شده در کامپیوتر

در این پنجره شما با انتخاب گزینه اول “Restore system settings and previous version of files” قادر هستید علاوه بر فعال کردن قابلیت Previous Version برای یک فایل، قابلیت Restore (بازیابی) کردن تنظیمات این درایو را به وسیله System  Restore  ویندوز نیز فعال کنید وبا گزینه دوم “Only restore the previous version of files” فقط قابلیت Previous  Version  برای یک فایل را فعال می کنید (گزینه سوم برای غیر فعال کردن این تظیمات است).

روش برگرداندن فایل های پاک شده در کامپیوتر

یکی از دو گزینه اول را به دلخواه انتخاب کنید و سپس از قسمت Disk Space Usage یک مقدار دلخواه از هارد درایو خود را برای این قابلیت اختصاص دهید (هر اندازه فضای بیشتری اختصاص دهید مدت زمان نگهداری ورژن های قبلی فایل و پوشه بر روی ویندوز بیشتر می شود).

در آخر بعد از انجام تنظیمات پنجره را OK کنید و بعد اگر نیاز بود این تنظیمات را برای داریو دیگر سیستم که می خواهید این ویژگی را داشته باشد فعال کنید.

استفاده از قابلیت Previous Version

اکنون برای استفاده از قابلیت previous version کافیست بر روی فایل یا پوشه مورد نظر کلیک راست و گزینه Restore previous version  را انتخاب کنید.

روش برگرداندن فایل های پاک شده در کامپیوتر

در پنجره ظاهر شده شما می توانید نسخه قبلی یک فایل و پوشه دور طول هفته، ماه و یا سال گذشته را ببینید. در این مرحله شما می توانید به راحتی نسخه مورد نظر خود را انتخاب کرده و  از طریق گزینه های  Open،Copy  و یا Restore  آن را باز، کپی و یا بازیابی کنید.

روش برگرداندن فایل های پاک شده در کامپیوتر

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تصویری