۲۲:۴۵:۰۴ - دوشنبه ۳ آبان ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
به مناسبت سالروز شکست حصر سوسنگرد
دیدار جمعی از مردم و مسئولان دشت آزادگان با نماینده ولی فقیه در استان خوزستان
به مناسبت نزدیکی حماسه ۲۶ آبان و ۸ آذر سالروز شکست حصر سوسنگرد و فتح بستان جمعی از مردم و مسئولان شهرستان دشت آزادگان با حضرت آیت الله موسوی جزایری نماینده محترم ولی فقیه دیدار و با آرمانهای امام راحل (ره) ، مقام معظم رهبری و نظام مقدس اسلامی تجدید میثاق بستند.

 

سوسنگرد نیوز : به مناسبت نزدیکی حماسه ۲۶ آبان و ۸ آذر سالروز شکست حصر سوسنگرد و فتح بستان جمعی از مردم و مسئولان شهرستان دشت آزادگان با حضرت آیت الله موسوی جزایری نماینده محترم ولی فقیه دیدار و با آرمانهای امام راحل (ره) ، مقام معظم رهبری و نظام مقدس اسلامی تجدید میثاق بستند.

در این دیدار ابتدا امام جمعه سوسنگرد با اشاره به ولایتمداری مردم شهرستان گفت : جمع حاضر به نمایندگی از مردم دشت آزادگان آمده اند بگویند با جان و مال خود از ارزشها و تمامیت ارضی کشور دفاع می کنیم و در مقابل دشمنان خارجی و ایادی داخلی ایستاده ایم، کما اینکه پدران ما در ۱۰۰ سال گذشته در برابر استعمار انگلیسی ایستادگی کردند و دفاع مقدس هم شاهد دلیر مردی و رشادت مردان و شیر زنان شهرستان برای دفاع از دین و خاک بود.

در ادامه سرهنگ حمدی صخری فرمانده ناحیه مقاومت بسیج دشت آزادگان و دبیر ستاد ۲۶ آبان و ۸ آذر با اشاره به مجاهدت رزمندگان و فاتحان از سرتاسر کشور و همچنین ایستادگی و مقاومت مردم شهرستان و حضور موثر رهبر معظم انقلاب در جبهه سوسنگرد و فرمان تاریخی حضرت امام (ره) مبنی بر اینکه بایستی تا فردا سوسنگرد آزاد شود ، شکست حصر سوسنگرد مقدمه مفتضحانه رژیم بعث و آزادی سرزمین تحت اشغال دشمن دانست و افزود : جبهه سوسنگرد نماد وحدت همه کشور و رزمندگان و تبعیت از فرمان ولایت بود که دشمن نتوانست بیش از سه روز سوسنگرد را در محاصره قرار دهد، گرفتن  سوسنگرد مقدمه سقوط اهواز و خوزستان بود ولی وحدت رزمندگان با تبعیت از فرمان ولایت موجب سرودن پیروزی و بانگ الله اکبر به قله های شهر شد.

سرهنگ حمدی صخری همچنین به برنامه های در دست اقدام برای سال جاری اشاره و  عنوان کرد : اهمیت اجرای برنامه ها برای زنده نگه داشتن یاد و نام شهداء ، تجلیل از فاتحان و رزمندگان و اشاعه فرهنگ ایثار ، شهادت و مقاومت و راه شهدا تا پیروزی کامل اسلام بر جبهه کفر ادامه خواهیم داد.

در این دیدار فرماندار دشت آزادگان با اشاره به موقعیت شهرستان و ایجاد طریق الحسین (ع) جهت تردد زوار اربعین حسینی (ع) خدمت صادقانه و عاشقان مردم شهرستان  در این راه و افتخار بزرگ برای مردم دانست و بر تلاش های صورت گرفته برای خدمت رسانی در سال جاری را برشمرد .

در پایان این مراسم حضرت آیت الله موسوی جزایری گفت : اهالی و مسئولان شهرستان دشت آزادگان خود مستقیم برای رفع مشکلاتی که در هر یک از حوزه ها وجود دارد اقدام کنند ، چون ما مستقیم نمی توانیم برای رفع این مشکلات اقدام کنیم.

آیت الله موسوی جزایری با اشاره به کاریابی و اشتغال در شرکت های نفتی گفت : این مسئله تنها به وزیر نفت مربوط نمی شوند و مختص بخش های خصوصی بوده و پیمانکار هستند.

نماینده ولی فقیه در استان خوزستان خطاب به مسئولین استانی و شهرستان دشت آزادگان اظهار کرد : تحمیل کنید به پیمانکارها که افراد خود را کنار بگذارید و افرادی که خودمان به شما معرفی می کنیم مشغول به کار کنید ، گرچه سخت است برای مسئولین ولی حرفی است که باید به پیمانکاران زده شود.

وی عنوان کرد : موضوع دیگر موضوع تبعیض می باشد که کاملاً مخالف تبعیض می باشم که اگر بخواهیم خوزستان را جدا کنیم و اعلام کنیم که در این شرکت های نفتی نمی خواهیم اشخاص غیر بومی در این شرکت ها مشغول به کار شوند همه از افراد بومی خوزستان انتخاب و مشعول بکار شوند، این خلاف مبنای کشور ایران است و در تمام کشور ایران هر کجا استخدام می کنند از طریق روزنامه سراسر کشور اعلام می شود، که ما در مورد جذب نیروهای بومی نیز اقداماتی را صورت داده ایم که امید است نتیجه بخش باشد.

 

نماینده ولی فقیه در خوزستان ادامه دادند : در خصوص کاهش دغدغه ها و مشکلات مردم بویژه مناطق محروم در دشت آزادگان تلاش خود را خواهیم کرد و از اولویت های ما بوده است.

وی بیان کرد : منطقه دشت آزادگان باید نگاه ویژه ای شود زیرا که طرح احیای اراضی کشاورزی خوزستان در سالهای اخیر و همچنین در دولت ملی بخوبی در حال انجام است که امید است بخش عمده ای از جوانان در این منطقه در رابطه با این موضوع اشتغال ایجاد کرد.

ایت الله موسوی جزایری در پایان گفت : از اقداماتی که باید بیشتر از همیشه مورد توجه قرار گیرد ، احیای تالاب هور العظیم و آبرسانی از رودخانه کرخه به تمام مناطق دشت آزادگان است زیرا که حیات منطقه وابسطه به تالاب می باشد.

 

در پایان این دیدار جمع حضور یافته از آیت الله موسوی جزایری با اهدای تابلوی نفیس قرآنی تقدیر کردند.

 

img_5378 img_5384 img_5437 img_5442 img_5450 img_5456 img_5458 img_5463 img_5494 img_5522 img_5559

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تصویری