۸:۳۲:۵۱ - چهارشنبه ۴ آذر ۱۳۹۴
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
عدم مهارت کنترل خشم و ارتباط‌گیری، باعث بروز خشونت در خانواده می‌شود
رئیس انجمن مددکاران اجتماعی با اشاره به اینکه خشونت روانی علیه زنان قابل مشاهده و سنجش نیست، گفت: عدم مهارت کنترل خشم و ارتباط‌گیری، باعث بروز خشونت در خانواده می‌شود. حسن موسوی‌چلک در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، در خصوص روز جهانی حذف خشونت علیه زنان، اظهار داشت: این موضوع تنها مربوط به جامعه

رئیس انجمن مددکاران اجتماعی با اشاره به اینکه خشونت روانی علیه زنان قابل مشاهده و سنجش نیست، گفت: عدم مهارت کنترل خشم و ارتباط‌گیری، باعث بروز خشونت در خانواده می‌شود.

حسن موسوی‌چلک در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، در خصوص روز جهانی حذف خشونت علیه زنان، اظهار داشت: این موضوع تنها مربوط به جامعه امروزی نیست اما این روزها به دلیل حساسیت بیشتر برای رعایت حقوق زنان به آن پرداخته می‌شود.

وی ادامه داد: برای ما نیز این موضوع اهمیت دارد اما با عناوینی مانند روز خانواده و امثال آن به این موضوع می‌پردازیم، موضوع مهم این است که شرایط خانواده امروز ما شرایط خوبی نیست و اخبار خوبی از دورن خانواده‌ها شنیده نمی‌شود ما باید بتوانیم برای داشتن یک خانواده سالم یعنی خانواده‌ای که در آن صمیمیت جای خشونت را بگیرد تلاش کنیم.

رئیس انجمن مددکاران اجتماعی همچنین گفت: برای تحقق هدف مذکور همه اعضای خانواده دخیل هستند چراکه ضعف مهارت‌های گفت‌وگو، ارتباط تصمیم‌گیری و کنترل خشم موجب شده تا شاهد آسیب خشونت خانگی و همسرآزاری باشیم گرچه در این حوزه آنچه به چشم می‌آید خشونت جسمی است در حالیکه بسیاری از خشونت‌ها از نوع عاطفی و روانی است که قابل مشاهده نبود و سنجش‌ آن نیز آسان نیست.خشونت جنسی نیز به دلیل تابو بودن کمتر بررسی و در بررسی مشکلات تحت عنوان عدم تفاهم از سوی زوجین مطرح می‌شود.

وی افزود: باید این روز را بهانه‌ای برای خانواده سالم و پایدار کنیم و هر یک از اعضای خانواده خود را در این موضوع اثرگذار بداند البته شرایط اقتصادی و فرهنگی جوامع نیز در این موضوع تاثیرگذار است. زن کانون خانواده است اگر در معرض آزار باشد نمی‌تواند نقش‌های خود را به خوبی ایفا کند.

انتهای پیام/

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تصویری